Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Asus RT-N12+ - Rozłącza internet co 1-2 dni

02 Lip 2015 10:19 3033 13
  • Poziom 8  
    Witam, tydzień temu kupiłem router Asus RT-N12+ po skonfigurowaniu wifi praktycznie na drugi dzień musiałem go resetować żeby przywrócić połączenie internetowe, i dzieje się tak raz na 1-2 dni, ustawienia mam automatyczne po DHCP, wczoraj wyłączyłem zaporę na tym routerze i zobaczę teraz jak będzie, zmieniałem też kanały, ale to nic nie dało, firmware na stronie asusa jest starszy niż ten wgrany na router, może spróbować wgrać inny firmware?, czy te routery mają taką wadę fabryczną, czy tylko ja trafiłem na taki egzemplarz ?, da się w ogóle rozwiązać ten problem ?, dodam jeszcze, że do routera podłączony mam laptop i konsole po wifi i tu i tu ten problem występuje.
    Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy oddać router na gwarancje, lub czy nie wymienić na coś innego.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    A jak wygląda sytuacja otoczenia (inssider)?
  • Poziom 8  
    pod wieczór zrobię test programem inssider, bo teraz nie ma mnie w domu, ale wcześniej miałem stary router TP-Link TL-WR340G 54Mb/s, był w tym samym miejscu co teraz ten Asus i nie było z nim żadnych problemów, działał nonstop przez 4 lata, wymieniłem, bo potrzebowałem coś szybszego.

screen z inssidera:

nie korzystałem z tego programu, więc jak coś jeszcze trzeba pokazać to proszę napisać.
  • Poziom 2  
    witam mam podobny problem kupiłem 28 czerwca router Asus RT-N12+ i co jakiś czas rozłącza internet

Mam w dom Modem Multimedi przewodowy CISCO EPC3208
    chcę mieć więcej urządzeń podpiętych do internetu i gdy mam podpięty sam Laptop to lampka na modemie w miejscu LINK jest zielona lecz gdy podłączam Router to jest pomarańczowa i co jakiś czas rozłącza neta pisałem i dzwoniłem do multimedi i mówili że to musi być wina routera a oni nie pomagają w tym wypadku
    w jednej z gier zauważyłem że rozłącza mnie z nią co chwilka na kilka sekund
    jak ktoś wie jak poprawnie ustawić ten router byłbym wdzięczny gdyż podstawowe ustawienie nie jest prawidłowe co mnie dziwi
  • Poziom 43  
    Jeśli na samym modemie jest ok czyli to wina routera, a lampka sygnalizuje tylko zestawienie się linku na 100Mb/s (pomarańczowa) zamiast 1Gb/s (zielona) - to naturalne bo router ma porty 100Mb/s.
  • Poziom 2  
    czyli kupiłem wadliwy sprzęt że tak rozłącza co jakiś czas jak koledze co zrobił temat?
  • Poziom 43  
    Różnie to może być ale skoro możesz oddać to oddaj i kup coś innego.
  • Poziom 14  
    Czy masz internet poprzez złącze ADSL ?
    Ja mam, i mój dostawca Orange resetuje IP co ok 24 godziny.
    Router chodzi 24/7 Dziennie przepycham ok 120GB, no ale cóż...
    Mam o tyle lepiej że używam własnego serwera, dane lecą po http, więc jeśli Orange zresetuje połączenie to wszystko zostaje wznowione.
    Przykład (screen) poniżej przedstawia ostatni czas pobrania adresu IP (czyli zresetowania, rozłączenia i połączenia)
    Pozdr
  • Poziom 8  
    gorkirze napisał:
    Mam w dom Modem Multimedi przewodowy CISCO EPC3208

Też mam neta z multimedi, co do tego routera to zmieniłem kanał na bodajże 7, wyłączyłem firewall i rozłącza mnie już rzadziej, raz na tydzień, ale i tak mnie to denerwuje, nie ma jakiegoś rozwiązania ?

Dodano po 2 [minuty]:

radarek12 napisał:
    Czy masz internet poprzez złącze ADSL ?

Brak ADSL, u kolegi na pewno też.
  • Poziom 14  
    Na jaki czas masz ustawioną dzierżawę adresu IP ?
    Jeśli na 24h, to może być problemem.
    Pozdro
  • Poziom 8  
    radarek12 napisał:
    Na jaki czas masz ustawioną dzierżawę adresu IP ?
    Jeśli na 24h, to może być problemem.
    Pozdro

Nic nie wiem żeby była u mnie dzierżawa IP, tak jak pisałem w drugim poście, że wcześniej miałem jakiś badziewny router TP-Linka i z 4 lata działał bez problemu, dopiero teraz po wymianie na tego Asusa zaczęło się tak dziać. Kupiłem ten router, bo naczytałem się dużo pozytywnych opinii o nim, a tu takie coś...
    Pobawię się jeszcze ustawieniami.
  • Poziom 14  
    No tak, ale to jest Acces Point z funkcją routera, jeżeli podpinasz powiedzmy telefon poprzez Wi-Fi, to router przydziela adres np: 192.168.0.2, i ten adres będzie przypisany do twojego adresu MAC karty sieciowej na jakiś czas (domyślnie chyba na 24 godziny)
    Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi.
    Pozdr
  • Poziom 8  
    radarek12 napisał:
    No tak, ale to jest Acces Point z funkcją routera

Chyba raczej na odwrót :)
  • Poziom 14  
    To już zależy od punktu widzenia :D