Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SGS46A52/35 - Ciągle wypompowuje wodę

wood 02 Jul 2015 10:53 16089 6
 • #1
  wood
  Level 13  
  Witam,

  Szanowni forumowicze. Z góry uprzedzam że na zmywarkach się nie znam bo jestem elektronikiem siedzącym głównie w komputerach i sprzęcie audio z lat '70.
  Zepsuła mi się wczoraj moja zmywarka. Jest to stary Bosch SGS46A52/35 z 2003r.
  Objaw był taki że w kółko wypompowywała wodę mimo że tej już nie było. Poczytałem trochę forum i faktycznie była woda w dolnej obudowie. Dziś rano ją rozebrałem i faktycznie pływaczek zareagował . Wodę wylałem przechylając zmywarkę i włączyłem ją. Ruszyła i dobrała wody do płaszcza i tu pytanie. Nabrała jej po samą górę płaszcza widocznego na załączonym zdjęciu i później załączyła śmigła i rozpoczęła zmywanie. Przerwałem ten proces podnosząc pływak dolnej obudowy aby załączyć mikrowyłącznik, który uruchamia wypompowywanie i wypompowałem całą wodę z płaszcza.
  Przewróciłem zmywarkę na plecy bo myślałem że od spodu będzie jakaś metalowa obudowa. Niestety jest całość plastikowa.Chcę znaleźć przyczynę dostania się wody do basenu dolnej obudowy.
  Postawiłem zmywarkę na nogi i oglądałem hydrostat i jest tam tak jak na zdjęciu. Proszę o ocenę . Czy to tak ma wyglądać???? Czy pomarańczowy element w kubku to filterek ( tak mi się zdaje ) czy pływak - bo stoi na dnie nieruchomo.
  Nie wiem co z pompą bo nie wiem jak zdjąć dolną obudowę żeby dostać się do pomp.
  Zmywarkę mam 4 lata (przywieziona z Niemiec) kupiona od handlarza co naprawiał AGD. Dał wtedy nawet rok gwarancji i chodziła 4 lata. Sól jest zawsze nabłyszczacz czasem się skonczy i zapomina się kupić nowy, tabletki Finish albo Somat.

  Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne podpowiedzi

  Pozdrawiam

  Piotrek

  P.S. Uruchomiłem ją na program szybki 30 stopni . Wykonała wszystko do końca. Nie widać żeby zebrała się woda ale to się okaże jak ją przechylę. Pomarańczowy element o który wyżej pytałem to pływak i tu nasuwa się pytanie. Czy przy pobieraniu wody może dochodzić do czegoś takiego że przy końcu pobierania pływak ten podskakuje i jest coś w rodzaju czkawki załącza pobór wody, załącza mikrowłącznik pływaka. Zrobi tak ze 3 może 5 razy (zależy od sytuacji) i normalnie rozpoczyna zmywanie. Czy tak ma być????
 • Helpful post
  #3
  aaanteka
  Level 41  
  Generalnie to całość jest do czyszczenia, na wężach również widać naloty.

  Nie ma sensu czyścić jednego , a resztę zostawić.

  Warto zrobić po takim czasie generalne czyszczenie.
 • #4
  wood
  Level 13  
  Panowie wyczyściłem - było pełno jak ja to mówię glonów i w wężach brudu tłustego. Teraz będę się przyglądał. Tematu nie zamykam bo napiszę za jakiś czas co nastąpiło. Zawsze jest możliwość że z którejś z pomp cieknie i po czasie historia może się powtórzyć. Jak na razie wody w misce nie ma po myciu na szybkim programie.

  Dziękuję za rady i do następnego posta!!

  Pozdrawiam

  Piotrek
 • Helpful post
  #5
  aaanteka
  Level 41  
  Proponuję jeszcze rozkręcenie drzwiczek i oczyszczenie obszaru uszczelki.

  A to zaszlamianie niestety powodują tabletki, których jeden składnik przeciwdziała twardości wody, tyle ,że woda nie wszędzie taka sama.
 • #6
  wood
  Level 13  
  Czytam teraz post powyżej i właśnie dodam że wcześniej już o tym też pomyślałem i wyczyściłem uszczelkę na dole drzwi i dookoła. Dookoła to było nieźle ale ta od spodu to zębami ją czyściłem - nie jeden raz mówiłem żonie że uszczelki się czyści ale niestety ona za solidna nie jest i ja to wyczyściłem . Gruby twardy nalot był musiałem gąbką z czyściwem tym właśnie czyściwem to skrobać. Zobaczymy jak będzie dalej ale słuszna jak najbardziej uwaga kolegi.

  Pozdrawiam do następnego postu

  Piotrek
 • #7
  wood
  Level 13  
  Minął miesiąc więc odpisuję, jak obiecałem. Po tym całym czyszczeniu hydrostatu zmywarka ma się dobrze , pracuje jak należy ( kilka "prań" ma już za sobą ) wszystkie na AUTOMATIC 60oC. Być może też ta wspomniana wyżej dolna uszczelka drzwi była winna ( przypominam że brud był twardy i gruby )

  Pozdrawiam

  Piotrek