Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SGS46A52/35 - Ciągle wypompowuje wodę

wood 02 Jul 2015 10:53 14592 6
    wood
    Level 13  
    Witam,

Szanowni forumowicze. Z góry uprzedzam że na zmywarkach się nie znam bo jestem elektronikiem siedzącym głównie w komputerach i sprzęcie audio z lat '70.
    Zepsuła mi się wczoraj moja zmywarka. Jest to stary Bosch SGS46A52/35 z 2003r.
    Objaw był taki że w kółko wypompowywała wodę mimo że tej już nie było. Poczytałem trochę forum i faktycznie była woda w dolnej obudowie. Dziś rano ją rozebrałem i faktycznie pływaczek zareagował . Wodę wylałem przechylając zmywarkę i włączyłem ją. Ruszyła i dobrała wody do płaszcza i tu pytanie. Nabrała jej po samą górę płaszcza widocznego na załączonym zdjęciu i później załączyła śmigła i rozpoczęła zmywanie. Przerwałem ten proces podnosząc pływak dolnej obudowy aby załączyć mikrowyłącznik, który uruchamia wypompowywanie i wypompowałem całą wodę z płaszcza.
    Przewróciłem zmywarkę na plecy bo myślałem że od spodu będzie jakaś metalowa obudowa. Niestety jest całość plastikowa.Chcę znaleźć przyczynę dostania się wody do basenu dolnej obudowy.
    Postawiłem zmywarkę na nogi i oglądałem hydrostat i jest tam tak jak na zdjęciu. Proszę o ocenę . Czy to tak ma wyglądać???? Czy pomarańczowy element w kubku to filterek ( tak mi się zdaje ) czy pływak - bo stoi na dnie nieruchomo.
    Nie wiem co z pompą bo nie wiem jak zdjąć dolną obudowę żeby dostać się do pomp.
    Zmywarkę mam 4 lata (przywieziona z Niemiec) kupiona od handlarza co naprawiał AGD. Dał wtedy nawet rok gwarancji i chodziła 4 lata. Sól jest zawsze nabłyszczacz czasem się skonczy i zapomina się kupić nowy, tabletki Finish albo Somat.

Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne podpowiedzi

Pozdrawiam

Piotrek

P.S. Uruchomiłem ją na program szybki 30 stopni . Wykonała wszystko do końca. Nie widać żeby zebrała się woda ale to się okaże jak ją przechylę. Pomarańczowy element o który wyżej pytałem to pływak i tu nasuwa się pytanie. Czy przy pobieraniu wody może dochodzić do czegoś takiego że przy końcu pobierania pływak ten podskakuje i jest coś w rodzaju czkawki załącza pobór wody, załącza mikrowłącznik pływaka. Zrobi tak ze 3 może 5 razy (zależy od sytuacji) i normalnie rozpoczyna zmywanie. Czy tak ma być????
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    aaanteka
    Level 40  
    Generalnie to całość jest do czyszczenia, na wężach również widać naloty.

Nie ma sensu czyścić jednego , a resztę zostawić.

Warto zrobić po takim czasie generalne czyszczenie.
    wood
    Level 13  
    Panowie wyczyściłem - było pełno jak ja to mówię glonów i w wężach brudu tłustego. Teraz będę się przyglądał. Tematu nie zamykam bo napiszę za jakiś czas co nastąpiło. Zawsze jest możliwość że z którejś z pomp cieknie i po czasie historia może się powtórzyć. Jak na razie wody w misce nie ma po myciu na szybkim programie.

Dziękuję za rady i do następnego posta!!

Pozdrawiam

Piotrek
  • Helpful post
    aaanteka
    Level 40  
    Proponuję jeszcze rozkręcenie drzwiczek i oczyszczenie obszaru uszczelki.

A to zaszlamianie niestety powodują tabletki, których jeden składnik przeciwdziała twardości wody, tyle ,że woda nie wszędzie taka sama.
    wood
    Level 13  
    Czytam teraz post powyżej i właśnie dodam że wcześniej już o tym też pomyślałem i wyczyściłem uszczelkę na dole drzwi i dookoła. Dookoła to było nieźle ale ta od spodu to zębami ją czyściłem - nie jeden raz mówiłem żonie że uszczelki się czyści ale niestety ona za solidna nie jest i ja to wyczyściłem . Gruby twardy nalot był musiałem gąbką z czyściwem tym właśnie czyściwem to skrobać. Zobaczymy jak będzie dalej ale słuszna jak najbardziej uwaga kolegi.

Pozdrawiam do następnego postu

Piotrek
    wood
    Level 13  
    Minął miesiąc więc odpisuję, jak obiecałem. Po tym całym czyszczeniu hydrostatu zmywarka ma się dobrze , pracuje jak należy ( kilka "prań" ma już za sobą ) wszystkie na AUTOMATIC 60oC. Być może też ta wspomniana wyżej dolna uszczelka drzwi była winna ( przypominam że brud był twardy i gruby )

Pozdrawiam

Piotrek