Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LED od 40 do 43 cali do filmów i gier

02 Lip 2015 17:22 4197 12
  • Poziom 6  
    Planuje kupić telewizor do 3000 zł. To co mnie interesuje najbardziej to głeboka czerń, żywe kolory, dobre odwzorowanie ruchu, mały input lag. Bajery typu internet mniej mnie interesują bo będę miał podpięty komputer do niego. Celuje w FullHD nie potrzebna mi jest wyższa rozdzielczość.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    5x3m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ok 2,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost +- 20 stopni
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Wisieć - dlatego bardzo ważny jest dla mnie standard VESA.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Po kątem 90 stopni, aczkolwiek rzadko.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Żaden.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    minimum dwa wejścia HDMI, WiFi, USB (jak można to jeszcze EURO złącze i chinche), FULL HD, VESA
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    HDMI, DVB-C, PS2 (EURO)
    10 .Jakie urządzenia?
    PC, DVD, PS2, może w przyszłości PS4.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    3h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Filmy.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak. Patrz wyżej.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    50%
    16. Preferencje co do marki?
    SAMSUNG, mogą być inne
    17. Preferencje co do wielkości?
    Od 40 do 43 włącznie.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Automatyczne przyciemnianie i rozjaśnianie ekranu. Brak On/Off.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie zależy mi na 3D.

Rozważałem dwa:
    Samsung UE40J5600/UE43J5600
    Sony KDL-40W705C

Ten drugi ma jednak niekompatybilne chwyty z systemem VESA, a adaptery z tego co widziałem są trudno dostępne. Uchwyt na telewizor mam już w ścianie.
  • Poziom 1  
  • Uczeń
    Dlaczego koledze który napisał ze ważna jest głęboka czerń, polecasz telewizory na matrycy ips? Przecież ta matryca = brak czerni jakiejkolwiek :| a jako argument dla philipsa mówisz o Flashu mimo tego że kolega zaznaczył ze Internet w tv go nie interesuje?
    No i nie wiem czemu wklejasz linki do REKLAM telewizorów? Przecież to nie są żadne testy.
    Jedyne rzetelne testy tv mozna znaleźć na hdtvpolska.com i tam wszystkim polecam sięgać po informacje na temat telewizorów. Strona hdtv.com.pl to strona założona przez handlarza sprzętem RTV. Wiekszosc rzeczy tam opisanych to kłamstwa i brednie, pisane tylko po to żeby sprzedawcy locoloco ułatwić sprzedaż jego telewizorów. Przestrzegam.

Moderowany przez Mirek Z.:

Taka pisanina "nowego" użytkownika nasuwa jednoznaczne skojarzenia. Następnym razem zablokuję konto. Na razie ostrzeżenie za naruszanie p.3.1.9, p.3.1.14, p.3.1.17 regulaminu.

• Poziom 1  
  • Poziom 6  
    No dobra ale co z czernią. Który w przedziale 40-43 cale ma najlepsza czerń i najmniejsze input lagi. Sony ten który podałem spełnia moje założenia ale odpada w przedbiegach przez felerne montowanie do ściany.
  • Poziom 26  
    mkrajews napisał:
    No dobra ale co z czernią. Który w przedziale 40-43 cale ma najlepsza czerń i najmniejsze input lagi. Sony ten który podałem spełnia moje założenia ale odpada w przedbiegach przez felerne montowanie do ściany.

Jeśli interesuje Cię przede wszystkim dobra jakość obrazu + niski input lag, sięgnąłbym po model Sony 2014, W7 czy W8. Jednak proponowałbym Ci wziąć je w rozmiarze 50 cali (w mniejszych matryca ma 50Hz) - na Twoją odległość nie jest to wcale za dużo, a budżet na to pozwala ;)

Warto spojrzeć na ich fachowe testy ;)

W8 http://hdtvpolska.com/topic/32599-test-3d-lcd...05b-sony-kdl-55w805b-w805b-w815b-w828b-w829b/

W7 http://hdtvpolska.com/topic/32700-test-lcd-le...w705b-sony-kdl-50w705b-w705b-w706b-w705-w706/
  • Poziom 6  
    Piszę właśnie, że Sony ma inne mocowanie do ścian niż standard VESA, dlatego nie pasuje mi. No chyba że kupie adapter, którego prawie nigdzie nie ma i kosztuje tyle co drugi uchwyt.
  • Uczeń
    Przeciez to nie jest problem z tym Sony :) wystarczy standardowy uchwyt. Dokupujesz tylko do tego dluzsze sruby, kilka nakrętek więcej po kłopocie.
    Znalazlem na necie podglądowe zdjecie https://obrazki.elektroda.pl/7607623700_1429080158.jpg
    możesz zastosować jakakolwiek dluzsza srube, na końcu (przy samym tv) przykrecasz nakretke, z drugiej strony druga nakretke i mocujesz telewizor do jakiegokolwiek uchwytu uniwersalnego. U siebie w sklepie wszystko sony tak mam powieszone i nie spadają :) Skocz do jakiegoś sklepu rtv gdzie telewizory wisza na sciane i popros żeby ci pokazali jak sony wisi. Ewentualnie jutro będę w pracy to mogę ci zrobić fotke.
    Bez sensu trochę rezygnować ze swietnego telewizora z powodu innego mocowania na sciane :)
  • Poziom 6  
    W takim razie poprosze o zdjęcia i opis jaka dokładnie miała być to śruba. 50 cali mi nie wejdzie także musi być coś mniejszego.

PS: Co myslicie o Samsungu J6200 i J6300.
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Macie namiary na testy Sony KDL-43W755C?
  • Poziom 1