Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę uruchomić laptopa/zepsuta matryca ( lenovo g510)

02 Lip 2015 17:39 1116 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem .
    Mam zepsutą matrycę w laptopie i mam podłączony monitor zew.
    Otóż chciałem włączyć laptopa i podczas uruchamiania go przed uruchomieniem się Windows 7 przytrzymałem ponownie przycisk włączania i zostawiłem laptop wyłączony.
    Po godz. włączyłem ponownie laptopa i nie chciał się uruchomić windows 7, ale jako że mam zepsutą matryce to nie mogę zobaczyć co się stało ( monitor zew. uruchamia się dopiero przy uruchomieniu windowsa ). Kombinacja Fn+f4 nic nie dawała. Jednak pod odpowiednim kontem widać na ekranie że coś się robi a wszystkie funkcje w laptopie działają ( np : napęd )
    Nie wiem co mogę zrobić aby monitor działał przed uruchomieniem się windowsa.
    Pomożecie ?
  • Poziom 13  
    Z tego co mi wiadomo to monitor powinien się uruchomić nawet w biosie .Spróbuj. Włączyć i zaraz po tym zrobić mięki reset CTR+alt+ del
  • Poziom 35  
    Prawdopodobnie w BIOSie masz wybór na czym wyświetlać system.
  • Poziom 37  
    Dokładnie, w biosie powinna być opcja wyobru, czy na podować sygnał na monitor, czy na matrycę.
  • Poziom 2  
    ok ale jak mam to zrobić skoro jest zepsuta matryca i nie mogę uruchomić biosu ?
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem .
    Otóż koniecznie muszę wejść w bios ale nie mogę tego zrobić ponieważ mam zepsuty matrycę w laptopie Lenovo g 510 Windows 7. Chce wejść wejść bios ponieważ chciałbym ustawić monitor zewnętrzny jako główny ekran laptopa ale nie wiem jak to zrobić bo monitor uruchamia się dopiero po uruchomieniu Windows 7 ( a win 7 nie chce się uruchomić bo zauważyłem ze na skrawku matrycy pisze coś ze Windows nie może automatycznie naprawić .. ) chciałbym ustawić monitor zew. Jako główny potem wejść w przywracanie do najwcześniejszych działających ustawień . Pomocy i dziękuję.

Moderowany przez Mirek Z.:

Post założony jako nowy temat w całkiem innym dziale scaliłem do tego tematu.

• Poziom 37  
    Aha, no to masz problem. Widzę dwa wyjścia, albo pogdzić się ze stanem obecnym, albo oddać laptopa do serwisu celem wymiany matrycy. Nic innego samemu nie wymyślisz. W zasadzie masz trzecią jeszcze opcję, mianowicie kupić matrycę na własną rękę i wymienić samodzielnie. Jest to dziecinnie proste i jakbyś zrobiłił mi zdjęcie pokrywy od przodu to bym Ci pomógł dobrać się do matrycy, a z resztą byś sobie poradził, bo gołym okiem widać co i jak.