Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet domowy LTE - Jaki internet domowy LTE wybrać?

Janusz Godek 09 Jul 2015 01:06 11235 46
    matek451
    Level 43  
    Pierwsza oferta dla naiwnych. Abonament 69,99 za internet bez limitu przez 6 m-cy , potem za 89,99. Za sam SIM bez limitu płacisz 6m-cy 29,99 potem 49,99 zł. w sumie urządzenia z promocji kosztuja 24x40+ zł=961 zł. Telefon-zabawka wart z 350 zł, routerek MiFi kolejne 250 zł ( Tyle chodza na Allegro). W sumie z 600 zł, przepłacisz 350 zł Router MiFi nie jest polecany do zastosowań domowych, brak mu LAN. Oferta tylko SIM kosztuje tak jak pisałem. Te wszystkie opcje dodatkowe wyłączasz. Aby korzystać z nielimitowanego 3G i LTE w Play nie musisz podpisywać umowy , za 45 zł masz to samo na kartę. Musisz mieć tylko swój sprzęt. W Play jest drogi, widzę, ze i ciebie kusi magiczna złotówka. Za sprzęt zapłacisz w abonamencie 2-3 razy drożej niż jest wart. A tak ogólnie to jesli masz sprzęt z LTE, zasięg LTE w Play to wciąż można korzystać z internetu bez limitu i to za darmo na kartach RBM IInew za 9 zł. Wystarczy doładować raz na 100 dni za 50 zł i co 30 dni aktywować usługę Darmowy Internet LTE. 50 zł zostanie na koncie. To jest oferta, która nie ma konkurencji od 21 m-cy.
    cube00
    Level 9  
    Tak właśnie zacząłem czytać regulamin tej FORMUŁA 4G LTE UNLIMITED na zawsze Tylko SIM czy na serio ich tak pogieło, że chcą opłaty aktywacyjnej 250zł ?? Czy może ja coś źle doczytałem?

Dodano po 7 [minuty]:

matek451 wrote:
    Pierwsza oferta dla naiwnych. Abonament 69,99 za internet bez limitu przez 6 m-cy , potem za 89,99. Za sam SIM bez limitu płacisz 6m-cy 29,99 potem 49,99 zł. w sumie urządzenia z promocji kosztuja 24x40+ zł=961 zł. Telefon-zabawka wart z 350 zł, routerek MiFi kolejne 250 zł ( Tyle chodza na Allegro). W sumie z 600 zł, przepłacisz 350 zł Router MiFi nie jest polecany do zastosowań domowych, brak mu LAN. Oferta tylko SIM kosztuje tak jak pisałem. Te wszystkie opcje dodatkowe wyłączasz. Aby korzystać z nielimitowanego 3G i LTE w Play nie musisz podpisywać umowy , za 45 zł masz to samo na kartę. Musisz mieć tylko swój sprzęt. W Play jest drogi, widzę, ze i ciebie kusi magiczna złotówka. Za sprzęt zapłacisz w abonamencie 2-3 razy drożej niż jest wart. A tak ogólnie to jesli masz sprzęt z LTE, zasięg LTE w Play to wciąż można korzystać z internetu bez limitu i to za darmo na kartach RBM IInew za 9 zł. Wystarczy doładować raz na 100 dni za 50 zł i co 30 dni aktywować usługę Darmowy Internet LTE. 50 zł zostanie na koncie. To jest oferta, która nie ma konkurencji od 21 m-cy.

Możesz coś więcej napisać o tej ofercie, albo jakiegoś linka dać?
    Pomógłbyś mi wybrać jakąś ofertę (niekoniecznie w play skoro piszesz, że play jest drogi)na kartę i jaki sprzęt do tego kupić? Nie powiem, bo jestem w tym na razie zielony :/ Potrzebuję do jednego kompa i żeby nie było limitu w miarę rozsądnych pieniądzach.
    Czy w tej ofercie na kartę za 45zł co piszesz, to nie jest czasem nielimitowana prędkość? Mnie nie chodzi o nielimitowaną prędkość, ale o nielimitowany transfer danych.
    matek451
    Level 43  
    Oczywiście, że źle doczytałeś , aktywacja 49 zł. Poza tym to Play jest najtańszy. Drogi jest tylko sprzęt u niego, dlatego nie bierze sie abonamentu ze sprzętem tylko SIM. a najlepiej tylko internet na kartę. Modem do komputera E3372 kupujesz na allegro za 130-140 zł. Za 45 zł masz na kartę nielimitowany transfer na 3G i LTE. operator 100GB gwarantuje z pełna prędkością potem możliwy lejek 2Mb/s. W praktyce transfery 200-300GB na pełnej prędkości. Oferta RBM http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy-na-karte/ starter za 9 z taki z puszka czyli RBM II new. Doładowujesz konto za 50 z i masz przedłużone na 100dni, na Play 24 lub kodem *111*480*1# włączasz co 30 dni nielimitowany Darmowy Internet LTE. 50 zł pozostaje na koncie na inne usługi. Regulamin http://www.redbullmobile.pl/fileadmin/files/p...Darmowy_Internet_LTE_na_30_dni_22.10.2014.pdf Nie ma lepszej oferty na nielimitowany LTE. Korzystam na 2 kartach od 20 m-cy. Warunek musisz mieć zasięg LTE w Play.
    cube00
    Level 9  
    matek451 wrote:
    Oczywiście, że źle doczytałeś , aktywacja 49 zł. Poza tym to Play jest najtańszy. Drogi jest tylko sprzęt u niego, dlatego nie bierze sie abonamentu ze sprzętem tylko SIM. a najlepiej tylko internet na kartę. Modem do komputera E3372 kupujesz na allegro za 130-140 zł. Za 45 zł masz na kartę nielimitowany transfer na 3G i LTE. operator 100GB gwarantuje z pełna prędkością potem możliwy lejek 2Mb/s. W praktyce transfery 200-300GB na pełnej prędkości. Oferta RBM http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy-na-karte/ starter za 9 z taki z puszka czyli RBM II new. Doładowujesz konto za 50 z i masz przedłużone na 100dni, na Play 24 lub kodem *111*480*1# włączasz co 30 dni nielimitowany Darmowy Internet LTE. 50 zł pozostaje na koncie na inne usługi. Regulamin http://www.redbullmobile.pl/fileadmin/files/p...Darmowy_Internet_LTE_na_30_dni_22.10.2014.pdf Nie ma lepszej oferty na nielimitowany LTE. Korzystam na 2 kartach od 20 m-cy. Warunek musisz mieć zasięg LTE w Play.

Dzięki wielkie, masz rację, po przeglądnięciu ofert do podobnych wniosków doszedłem.
    Choć z tą aktywacją w abonamencie w regulaminie pisze 250 z Vat .
    Pkt. IV
    http://www.play.pl/resources/pdf/2015/Cennik-...ULA-4G-LTE-UNLIMITED-22122014-zm_01072015.pdf
    Zasięg LTE Play posiadam.
    Czy ta oferta modemu była by dobra? Pisze, że współpracuje z sieciami PL i zagranicznymi, ale nic nie pisze czy jest bez simlocka.
    http://allegro.pl/huawei-e3372s-153-modem-lte-4g-hilink-aero2-fv23-i5288958570.html
    matek451
    Level 43  
    Ta opłata za aktywację widnieje w regularnym cenniku. W ofertach promocyjnych czyli obowiązujących na co dzień jest to 49 zł. Modem dobry ale taki sam kupisz taniej nawet za 130 zł z przesyłką. Modemy nie mają simlocka.
    cube00
    Level 9  
    matek451 wrote:
    Ta opłata za aktywację widnieje w regularnym cenniku. W ofertach promocyjnych czyli obowiązujących na co dzień jest to 49 zł. Modem dobry ale taki sam kupisz taniej nawet za 130 zł z przesyłką. Modemy nie mają simlocka.

Ok, zmyliły mnie te zapisy w regulaminie.
    Możesz podać jakiegoś linka gdzie za 130 kupie bez simlocka?
    Możesz jeszcze wiesz czym się różni model:
    HUAWEI e3372 s-153 od Huawei E3372 h-153 ?
    Widzę, że są dwa oznaczenia, na początku myślałem że chodzi o Aero2 lub Hilink, ale i w obydwu są takie opcje.

pozdrawiam
    cube00
    Level 9  
    matek451 wrote:
    Za 130 zł kupisz na Allegro E3372s-153 HiLink. Nr aukcji 5496080853 Pochodzą ze wschodu ale są OK.

No nie wiem, gwarancja producenta, nic nie pisze o FV, świeży użytkownik, zdjęć brak.
    Nie wiesz czym się te modele różnią co pisałem we wcześniejszym poście?
    matek451
    Level 43  
    To ten sam modem. Niektórzy oznaczają wersję HiLink jako h-153, inni stosują s-153. Ogólnie E3372s-153 występuje jako zwykły modem lub w wersji HiLink. Zwykły korzysta z Mobile Partnera, HiLinki widziane są jako karty sieciowe i komunikujesz się z nimi za pomocą webui. Możliwa jest zamiana jednej wersji na drugą. Te modemy na Allegro ogólnie pochodzą z Łotwy, Białorusi, Rosji itp. Jeśli chcesz to kup u sprzedawcy z F-VAT i gwarancją 24m-ce
    kamilo877
    Level 11  
    Jak narazie przetestowałem plusa i tmobile. W tmobile nie wiem jak włączyć lte, ale na 3g ma lepsze wyniki niż plus na lte.

Plus lte-godz. 20:00- ping 91 pobieranie ok10mb, wysyłanie ok 1mb, zasieg ok 80 do 100 procent.

Tmobile 3g(NIE WIEM JAK WŁĄCZYĆ LTE) ping71 pobieranie 15mb , wysyłanie ok1,5 zasieg ok 60 do 80 procent. To było ok godz 20:30.

Godz. 21 ok 100 procent zasięg.Pobieranie 19,45mb wysyłanie ok 2mb, ping 80ms.

Tego Red bull Mobile za 9zł - nigdzie nie można znaleźć byłem z 5 sklepach i w 2 salonach playa i mają tylko te po 5 zł.
    Rognor
    Level 22  
    kamilo877 wrote:
    Plus lte-godz. 20:00- ping 91 pobieranie ok10mb, wysyłanie ok 1mb, zasieg ok 80 do 100 procent.
    Na czym to testowałeś? Zastanawiam się dlaczego ludzie mają tak słaby upload (u mnie nigdy nie spadł poniżej 6 Mb/s, u żadnego operatora, zwykle bywa ok. 10-15 Mb/s, słabiej miałem tylko w 3g na dramatycznym zasięgu 1-2 kreski). Może to kwestia odległości od nadajnika, a może sprzętu (moje to E3372 i B593-s22).
    kamilo877 wrote:
    W tmobile nie wiem jak włączyć lte
    Tak jak pisałem, ale teraz napiszę tutorial:
    -starter za 5 zł z napisem LTE
    -doładowanie za 5 zł
    -3w1 na próbę 30 dni (szukać w google kodu USSD do tego) co włącza LTE i 1 GB
    -kupić 1 GB za 10 zł
    -po wykorzystaniu powyższych - 4w1 na próbę, znowu LTE i 1 GB
    -w sumie mamy 3 GB w ponad 30 dni (ja to zużyłem w ponad 2 tygodnie).

A co do RBM to przejdź się do salonu Play lub po prostu sprawdź które karty mają 1 GB w wakacyjnej promocji (ten RBM za 5zł też), promocja "1 GB na start" (mam ten regulamin, ale tam nie ma RBM mimo, że na pewno działa w RBM: "Jeśli aktywujesz dowolny starter Red Bull MOBILE w dniach od 29 maja do 31 sierpnia, otrzymasz w prezencie 1 GB Internetu!").
    kamilo877
    Level 11  
    Testowałem na D-Link DWR-956. Może w nim wszystkiego dobrze nie ustawiłem...-nie wiem. Narazie testuje na standardowych ustawieniach wszystkie sieci potem wybiorę i zagłębie się mocniej w ustawienia.Czy powinien migać prawie ciągle znak 2,4 ghz?(5ghz świeci jednostajnie ciągle ) w routerze.

Orange narazie najlepiej wypada...godziny test...od ok 17:00

Ping ciagle w granicach 30-35
    Download 10 i więcej, ok 19 było nawet 14mb
    Upload też 6 i więcej nawet 10

Jutro przetestuje Playa rbm jak się uda.
    Play przetestowany-najlepiej wypada :)
    Speed test na dwóch rożnych stronach:

Ping:37, 25
    pobieranie: 22,5 , 28,25
    wysyłanie: 12, 16,5
    Wszędzie mniej więcej jest jakość sygnału 100%
    Czy antena dodatkowa mocno zwiększyła by szybkość stabilność?
    Rognor
    Level 22  
    Nie miałem do czynienia z tym routerem więc nie wiem co pokazuje (RSRQ?). Ja bazuję na wskaźnikach: ilość kresek, RSSI, RSRP, RSRQ dla B593 oraz ilość kresek, RSSI i siła sygnału w % dla E3372. Antena zawsze pomaga, ale im bliżej nadajnika tym mniejszy sens (bo kosztuje dużo, a bardzo blisko to nawet można mieć przesterowanie).

Ponadto karty mogą mieć ograniczenia, np. RBM miał kiedyś max 15 Mb/s (nawet mają to w regulaminie :) http://www.redbullmobile.pl/obsluga-klienta/r...gulaminy-red-bull-mobile-na-karte-9zl-new-ii/ ). Teraz Orange i T-Mobile u mnie stabilizują się na tym poziomie ok. 15 Mb/s (może mają maxa 20 Mb/s?). W każdym razie mnie interesują prędkości MINIMALNE oraz STABILNOŚĆ, bo to ma wpływ na komfort. Guzik mnie obchodzą szybkości po 30 Mb/s, obchodzą mnie szybkości 1,5-4 Mb/s (każdy z 4 operatorów to zaliczył, choć 1 bardzo często więc się z nim pożegnałem) i zrywanie (tu bardzo rzadko w porównaniu z Neostradą), ma chodzić dobrze o każdej porze dnia, bez wpadek.
    kamilo877
    Level 11  
    Mam jeszcze dwa pytania:
    Czy stabilniej (wyraźna różnica) jest bawić się w kable pomiędzy komputerem a routerem czy sama karta wifii pod usb b/g/n/ac wystarczy?

Jest oferta na stronie Play - internet bez limitu. Bez urządzenia to koszt 49.90 zł

Czy on jest całkowicie bez limitu- co o tej ofercie można sadzić?
    Czy lepiej brać rbm i doładowywać?
    Może na tym abonamencie będzie większa prędkość?
    matek451
    Level 43  
    Zależy do czego chcesz wykorzystywać sieć domową. Prędkości po WiFi na tym routerze i karcie o podanych parametrach wystarczą do internetu z RBM czy Play. Oczywiście zależy to od odległości od routera , poziomu sygnału, konfiguracji WiFi czy też sąsiadujących sieci WiFi. Mój wynik na RBM http://www.speedtest.net/my-result/4507396872 Na dzień dzisiejszy nie ma sensu podpisywać umowy z Play. Na razie promocja RBM aktywna, w razie czego jest jeszcze Play Internet na kartę bez limitu za 45 zł.
    kamilo877
    Level 11  
    Chodzi mi o stabilność- brak przerw. Czy właśnie jak zasięg wifi ma 3-4 kreski na karcie zwykłej -duży to ma wpływ na stabilność jakby miał wszystkie kreski na karcie ac albo poprzez kabel?
    Chce go przeznaczyć do pracy- aczkolwiek nie ukrywam ze czasami ściągnę film, posłucham muzyki...itp itd wszystko na full hd.Zapewne jest darmowy transfer nienaliczany od 24 do powiedzmy 8 rano(wtedy właśnie ciągnął bym filmy i przeważnie przesiadywał)- taka praca.
    Czy na tym swoim starterze 5 zł od Playa mogę aktywować już internet bez limitu?

Tak się zastanawiam czy antena dodatkowa lte z cybertechu dużo mi da? Może kierując ją na inny nadajnik(mniej obciążony) będzie jeszcze lepiej?
    Aktualnie mam 100 procent zasięgu na routerze.

I jeszcze pytanie czy w tym rbm jest coś takiego jak darmowy transfer bez ograniczeń miedzy powiedzmy 24-8 rano?

Godz: 22:00-22:40 play:
    ping 25-30
    download 29-34,5
    upload15-17,5

Zastanawia mnie czy właśnie lepiej puścić kabel między komputerem a routerem czy poprzez kartę sieciową z ac...tylko jaką?
    Zastanawiam się czy kupno takich kart ma sens:
    http://allegro.pl/karta-wifi-ac1200-dual-edimax-ew-7822uac-usb3-0-fv-i5411001099.html

http://allegro.pl/karta-sieciowa-usb-edimax-ew-7811uac-dual-ac600-i5527210671.html

http://allegro.pl/tp-link-archer-t4u-adapter-usb-dualband-8630-i4969332382.html]Link[/url]

No więc tak- zamówiłem tą antenę.
    http://allegro.pl/karta-sieciowa-usb-edimax-ew-7811uac-dual-ac600-i5527210671.html - znalazłem z dostawą za 76 zl.

Mam problem z tym play rbm( doładowałem starter 5 zł za 50 zł ). Otóż po wpisywaniu kodu *111*480*1# - wyświetla mi się komunikat że usługa jest niedostępna. Zalogowałem się na stronie play- aczkolwiek w usługach nie wiem co aktywować.Sugerowałem się tą stroną:

www.internetnakarte.pl/2015/02/redbull-mobile-aktywacja-startera.html

Mam jeszcze pyt.
    Czy w play w rbm jest coś takiego jak nienaliczanie transferu w godz 24-9?
    Czytałem też gdzieś że ściąganie torrentów może zablokować lte/wyłączyć.
    Janusz Godek
    Level 11  
    Kupiłem internet od plus mogę polecić :D
    W tygodniu download sięga nawet do 70 mb/s, upload 20-35 mb/s
    ping czasami do 45 a norma to 30-35.
    Dziękuję za pomoc.