Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goclever Navio 515 - Naprawa nawigacji Navio 515

02 Lip 2015 21:23 14070 4
  • Poziom 12  
    Witam. W związku z licznymi pytaniami, postanowiłem opisa metodę naprawy Navio 515 firmy Goclever.
    Problem: Nawigacja zatrzymuje się na białym ekranie z napisem Goclever.
    Naprawa: Wgranie nowego romu, ale nigdzie nie ma romu Goclevera (serwis tylko posiada orginalny). Ja wykorzystałem oprogramowanie nawigacji klona Imap 5000M z rosyjskiego forum o nawigacjach.
    Procedura: 1. Plik UPD wgrać jako pierwszy na sformatowaną kartę sd.
    potem pozostałe pliki(na karcie nie może być żadnego katalogu oprócz katalogu UI), na koniec wgrać katalog UI.
    Tak przygotowana karte wkładamy do nawigacji. Nawigacja podpięta do ładowania (cały czas) i wciskamy z tyłu obudowy reset.
    POjawi się czarny ekran wgrywania romu, potem diagnostyka pamięci. Proces po pewnym momencie się zatrzyma i pojawi się komunikat. Wtedy naciskamy "ok" i następuje kopiowanie katalogu UI, jak się zakończy, użądzenie samo odpali meni i gotowe.
    Jedyną wadą rozwiązania jest rosyjski napis na dole ekranu meni.
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    Witam.

Bardzo serdecznie dziękuje za opisanie procedury. U mnie teraz navi "myśli" od godziny nad CREATE MBR zobaczymy jak długo. Jutro dam znać czy udało mi się ją reanimować.

Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dzięki :)
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.

Udało się !!!!! :-D

Super !!!!

Więc było to tak. Program zawiesił się na CREATE MBR i wisiał tak do 9:00 rano. Poczytałem podesłany link (jeszcze trochę pamiętam język sąsiadów ;) ) ale za bardzo nic ciekawego nie znalazłem. Tknęło mnie jednak coś i pogrzebałem w swoich materiałach. Kilka lat temu reanimowałem MIO w którym też wgrywało się nowy ROM. Warunek był jeden: karta SD max 1GB i sformatowana do FAT. Sformatowałem więc jakąś kartę 1GB do FAT i wgrałem ROM zgodnie z procedurą. POSZŁO !!!!

Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc

Pozdrawiam :) :spoko:
  • Poziom 12  
    Super. BArdzo się cieszę że się udało. Jednakże, należy pamiętać że awaria jest winą pamięci, więc aby ją oszczędzać, najlepiej program nawigacji (automapa, mapamap czy inny) wgrać na karte pamięci i z niej używać. Wtedy jest szansa że nawi dłużej podziała.
    Pozdrawiam