Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka Kärcher K2 Basic - Krótki żywot dyszy wirującej

02 Lip 2015 21:54 6189 3
  • Poziom 16  
    Nabyłem parę tygodni temu myjkę firmy Kärcher typ K2 Basic. Radość z jej używania nie trwała długo - już przy drugim użyciu, strumień z lancy z rotacyjnego zmienił się na jednopunktowy. W autoryzowanym serwisie Kärchera "pocieszono mnie", że lanca z dyszą rotacyjną nie podlega gwarancji. W takiej sytuacji pozostaje opcja: "pomóż sobie sam". Po rozkręceniu dyszy rotacyjnej stwierdziłem, że element wirujący (gdzieniegdzie nazywany "palcem"), pozbawiony jest wystającej końcówki, która utrzymuje go w czasie wirowania w centralnym położeniu ( w otworze stożkowej obudowy). Jeżeli lanca, którą otrzymałem w komplecie z myjką, jest oryginalnym produktem firmy Kärcher, a na to wygląda, bo nigdzie nie znalazłem"Made in China", to serdecznie gratuluję firmie dobrej jakości (łącznie przepracowała ok. 3 godzin).
    Znalazłem w zasobach domowych mosiężną rurkę, Ø zewn. 2 mm, a wewn. 1,3 mm (nieco za duża, powinno być ok. 1 mm ), którą wtłoczyłem w plastikową końcówkę palca i przywróciłem dyszy sprawność. Trudno powiedzieć na jak długo, bo mosiądz jest miękkim metalem i może się szybko przetrzeć.
    W sieci dostępne są lance do myjek serii "K", ale cena powala z nóg - połowę wartości mojej myjki. Na aukcjach są dostępne stożkowe końcówki dysz, ale nigdzie nie znalazłem tego palczastego elementu wirującego. Może jakiś mechanik precyzyjny podjął by się produkcji tych czarnych końcówek widocznych na fotkach, ale wykonanych z metalu.

Myjka Kärcher K2 Basic - Krótki żywot dyszy wirującej Myjka Kärcher K2 Basic - Krótki żywot dyszy wirującej Myjka Kärcher K2 Basic - Krótki żywot dyszy wirującej
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    makar42 napisał:
    W autoryzowanym serwisie Kärchera "pocieszono mnie", że lanca z dyszą rotacyjną nie podlega gwarancji.

Jak to nie podlega, kupiłeś całość, więc gwarancja jest na całość.
    Postrasz oddaniem sprawy do Sądu !
  • Poziom 38  
    Musisz negocjować twardo, inaczej szanse marne (doświadczenie).

Najniższe serie to w ogóle szału nie robią, nawet do doraźnego użytku przydomowego, pistolet też jest cały z tworzywa (łącznie z wnętrznościami) i potrafi paść równie szybko co dysze.
  • Poziom 43  
    Zobacz dokładnie, co jest napisane w gwarancji. Jeśli nie ma żadnej uwagi na temat lancy, to żądaj wymiany.
    Poza tym masz tzw. rękojmię, jeśli kupowałeś prywatnie, a nie na firmę.