Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spalanie Seat Cordoba 1,6 1996r.

30 May 2005 10:50 4437 11
  • Level 11  
    Czy normalne jest spalanie 10-11 l/100 km w mieście przy spokojnej jeździe (2000 obr/min max i zmiana biegu) w Cordobie 1,6?
    Proszę o jakieś info bo nie wiem czy mam coś nie tak, czy muszę się z tym liczyć.
  • TespolTespol
  • Level 30  
    Jest nie normalne a powinno sie wahac w granicach 8,5-9 litrow/100km. Sprawdz czy dziala ci sonda lambda bo jak jest uszkodzona to wzrasta nam spalanie.
    Pozdrawiam.
  • TespolTespol
  • Level 19  
    Cosik zadużo a filtr powietrza mamy czysty???
  • Helpful post
    Level 2  
    jaka jest masa tego autka?
    jaka moc silnika?
    optymalne obroty dla małych silników są chyba wyższe niż 2000
    jakiego koloru są świece zapłonowe?
    (no ale jak startujesz ze świateł równo z alfami i bmw to nie szukaj usterki
  • Level 11  
    Dzięki wszystkim za rady.
    Filtr powietrza mam czyściutki (nowy).
    Auto ma ok. 950 kg masy i 75KM i z pod świateł niestartuje równo nawet z maluchami :).
    Nie wiem jakiego koloru są świece. A jakie to ma znaczenie?
    Sprawdzę na początek sonde lambda no i swiece.
  • Level 11  
    Podłącz zwykły woltomierz pod czarny kabel sondy .
    Na rozgrzanym silniku sonda ma pracować od 0.1 do 1v.
    Czym szybciej zmienia sie napięcie w pełnym zakresie tym lepiej.
    Jeżeli są małe zmiany to jest do wymiany.
    Najlepiej sąde sprawdza sie oscyloskopem .
  • Level 11  
    Witam
    Proponuję sprawdzić, czy nie "trzymają"hamulce (zwiększone opory toczenia).
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    To zależy w jakim ogólnym stanie masz silnik. Jak na ten rocznik to chyba normalne.
  • Level 11  
    W końcu wymieniłem świece. Zbiegło to się z awarią termostatu. Spalanie nie spadło zbytnio. Dalej powyżej 10l\100 km. Ale jak pisał Sławek J w podobnym temacie, przy niedogrzanym silniku tak będzie. Ja mam takie spalanie w mieście na odcinkach 5km - z domu do pracy i z powrotem. To samo usłyszałem od kolegi - nie zejdziesz w zimie poniżej 10l\100km. Trudno. Wszystkie czujniki są OK.
  • Level 11  
    takie spalanie to jest normalne- szczególnie jeszcze zimą przy takich krótkich odcinkach, jak będziesz go zamulał małymi obrotami to też niedobrze
  • Level 11  
    Zasłoniłem wlot chłodnicy i zszedłem do: 8,7 l/100 km. Huraaa.
    Tak już lepiej :)
  • Level 9  
    hmm ja mam cordobe i na krótkoch odcinkach mi tez spala tal ale nie wiem czy nie mam uszkodzonego czujnika temp. bo wskaznik temp pokazujze ze kreska nie wychodzi z poza białego pola to chyba zle??? termostat jest dobry bo w srodku grzeje tylko ta tempertaura na wskazniku mnie martwi co t o moze byc??