Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Protel DXP powtarzające się oznaczenia elementów

zami 30 Maj 2005 11:01 1016 6
  • #1 30 Maj 2005 11:01
    zami
    Poziom 16  

Jak znaleźć na schemacie elementy o identycznych oznaczeniach. Chodzi mi o to by w przypadku powtórzenia oznaczenia dla dwóch elementów móc to łatwo znaleźć i skorygować. Nie wiem za bardzo jak to zrobić. Przy tworzeniu netlisty nie wyskakuje mi żaden błąd pomimo zdublowania oznaczeń dla dwóch elementów. W menu Reports -> Bill of materials również tego nie widać.

0 6
  • #2 30 Maj 2005 16:21
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po lewej stronie włącz sobie liste elementów w edytorze schematów. Browse -> Primitives/Parts Na tej liście jednakowo zindeksowane elementy są jeden za drugim.

0
  • #3 30 Maj 2005 22:13
    zami
    Poziom 16  

Niestety nie mogę znaleźć tego menu o którym piszesz. Czy na pewno masz na myśli wersję DXP 2002?

0
  • #4 30 Maj 2005 22:37
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

Złapałeś mnie... ;) W 99SE jest, więc w następcy też pewnie gdzieś to zmieścili... ;)
    --
    Pozdrawiam, Daniel

0
  • #5 30 Maj 2005 23:08
    elektryk
    Poziom 42  

zami napisał:
    Jak znaleźć na schemacie elementy o identycznych oznaczeniach. Chodzi mi o to by w przypadku powtórzenia oznaczenia dla dwóch elementów móc to łatwo znaleźć i skorygować. Nie wiem za bardzo jak to zrobić.
    Użyj DRC.

0
  • Pomocny post
    #6 31 Maj 2005 00:06
    jacur
    Poziom 32  

W DXP Browser jest na dole ekranu po prawej stronie lub tez zakładka navigator po lewej stronie ekranu

0
  • #7 31 Maj 2005 09:20
    zami
    Poziom 16  

Cytat:
    Użyj DRC.

Design Rule Check jest dostępne tylko w PCB. Przynajmniej nie znalazłem tej funkcji w Schematic'sie

Cytat:
    W DXP Browser jest na dole ekranu po prawej stronie lub tez zakładka navigator po lewej stronie ekranu

Rzeczywiście :D . Jak ja nie mogłem to przeoczyć :oops: ? WIelkie dzięki :D .

Także problem rozwiązany. Tylko, że ten Navigator jest troszkę śmieszny. Najpierw otworzyło mi się takie dziwne okro, którego nie można wmontować do przybornika. Więc otworzyłem Browse i jego już dało się wmontować do Przybornika. Jednak po zmianie oznaczeń 2 elementów na identyczne nic się nie dzieje. On sam się nie aktualizuje i nie pokazuje że zduplikowano oznaczenie. Dopiero po kliknięciu prawym przyciskiem i wybraniu Analyse wyskakuje wśród komentarzy error.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc!

0