Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podkładka chłodząca AAB Cooling - 5 wentylatorów

03 Lip 2015 09:17 1137 5
  • Użytkownik obserwowany
    Witam, posiadam podkładkę jak wyżej napisałem, 5 wentylatorów, posiada ona 1 duży i 4 małe. Dwa przyciski z tyłu jeden dla dużego i jeden dla małych oraz dwa gniazda USB. Problem polega na tym, że przy delikatnym poruszaniu kabelkiem z tyłu tracę zasilanie i słabo chłodzą, albo w ogóle się nie kręcą małe. Trudno jest również ustawić kabelek tak aby działało poprawnie. I pytanie jak to naprawić aby było dobre chłodzenie. Nie wchodzi w grę lutowanie lub przeróbka zasilania. Na chwilę obecną moja podkładka czerpie zasilanie z kabla USB A-A (męsko męski) podłączonego do ładowarki z wejściem USB (5,7 V) oryginalnej samsungowskiej bo inne mają tylko 5 V i są za słabe. Gniazdo USB 3.0 nawet nie dawało odpowiedniej mocy. I pytanie czy jeśli zakupię jeszcze jednen kabelek USB A-A to czy dzięki temu zwiększy się dopłym mocy do podkładki dzięki czemu ona będzie lepiej chłodzić.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Trzeba przeprowadzić konserwację układu chłodzenia, a nie bawić się w jakieś podkładki.
  • Poziom 21  
    Masz przerwany kabelek. Jeśli lutowanie nie wchodzi w grę, to w takim razie nic z tym nie zrobisz.
  • Użytkownik obserwowany
    sęk w tym, że wszystko jest okey, tylko tak jakby gniazdo usb było niestabilne albo po prostu ona wymaga większego zasilania.
  • Poziom 31  
    A kolega czytał opinie na temat podkładek AAB? Ktoś w takiej sytuacji podawał napięcie dodatkowym zasilaczem, więc może to jest sposób.

Ja właśnie mam to "coś" z dwoma wentylatorami 140mm. Takich bajek o powietrzu 95 CFM to nie warto czytać. Chrobotanie łożysk, zero efektu chłodzenia w stresie. Nawet rąk nie chłodzą jak przybliżę. Jedynie wygląd jest fajny. Dla mnie szrot. Reklamować, co tu rekamować :/
  • Użytkownik obserwowany
    Rozwiązaniem jest zakupienie dodatkowego kabla usb męsko - męskiego i zasilanie podkładki z dwóch źródeł. Pozdrawiam.