Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośna praca klimatyzacji Astra H

03 Lip 2015 09:24 2790 2
  • Poziom 9  
    Witam, ostatnio rozszczelniła mi się klimatyzacja na chłodnicy klimy, jezdzilem tak pol roku bo byla zima i nie potrzebna byla mi natychmiast klima w samochodzie. Czynnika nie bylo wogole. Tydzien temu wymienilem chlodnice klimy, nastepnie pojechalem ja nabic czynnikiem. Wszystko jest ok, klima chlodzi, szczelnosc ukladu zachowana. Problem jest w tym ze po zalaczeniu klimy, sprezarka buczy, wyje przy niskich obrotach. Odglosy cichna jak jade 70km/h i powyzej (moze silnik je zaglusza i nie slysze, nie wiem). Jaki moze byc powod tego dzwieku? Czy mozliwe ze olej ze sprezarki uciekl podczas rozszczelnieneia chlodnicy klimy przez te pol roku? Jak sie dobija taki olej? Pomozcie
  • Poziom 15  
    Może to być tez wina sprzegiełka na sprężarce od klimy. Było nieużywane długi czas a dobrze jest co jakiś czas odpalić klime nawet w zimie żeby "ruszyć" cały układ. Często też objaw pojawia się po wymianie paska lub lub jednego z elementów który jest napędzany tym samym paskiem co klima. Póki wszystko pasuje po staremu jest ok ale po jakimś tam remoncie pasek jest napięty w inny sposób i wszystkie koła pasowe pracują pod trochę innym obciążeniem. Może to być tez wina któregoś z łożysk bądź napinacza.
  • Poziom 9  
    Dodam, że ten dźwięk pojawia się tylko przy włączonej klimatyzacji, wiec wina paska, napinaczy czy łożysk raczej odpada, jak już to łożysko w klimie, albo to sprzęgiełko. Sam nie wiem, może podjadę na serwis jakiś i coś zdiagnozują...