Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dasan h640gw + dlink - czy będzie działał ?

guerreros 03 Lip 2015 10:34 681 7
  • #1 03 Lip 2015 10:34
    guerreros
    Poziom 10  

Witam, posiadam światłowód z routerem dasan h640gw i o ile na kablu uzyskuję prędkości które przydzielił mi dostawca to na wifi jest o połowę mniej i teraz myślałem nad innym routerem tylko nie wiem czy dostawca się zgodzi na inne urządzenie w jego sieci (raczej wątpię). Zastanawiam się czy można poprawić przesył wifi za pomocą dodatkowego routera który pozostał mi po starym internecie radiowym d link GO RT N150 podłączając go do dasana kablem rj45.

0 7
  • #2 03 Lip 2015 10:57
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Innego sprzętu GPON nie podłączysz.
    Dodatkowy router lub AP możesz podłączyć.

Jaki transfer uzyskujesz po WiFi z Dasan'a ?

0
  • #4 03 Lip 2015 15:07
    mbo

Daj jeszcze obrazek z programu inSSIDer z listą widocznych sieci WiFi.

Jaką szybkość połączenia WiFI raportuje Windows ?

0
  • #6 03 Lip 2015 22:35
    mbo

Właściwości niewiele mówią - zobacz co wyświetla w stanie połączenia sieci bezprzewodowej.

Pytanie o obrazek nadal jest aktualne.

0
  • #7 04 Lip 2015 11:51
    guerreros
    Poziom 10  

Dokładnie mówię o stanie połaczenia WIFI w czasie rzeczywistym czyli ok 130 -120megabit bo się waha w zależności od mocy anteny, bliżej routera 130megabit dalej 120.

Ale zapytam inaczej czy jest taki router który gdy do niego podłącze kablem rj45 50 megabitów to czy potrafi przerobić te 50 megabit na wifi bez większej straty? (czy uzyskam przynajmniej ze 40 megabitów po wifi)

0
  • #8 04 Lip 2015 21:54
    mbo

Użytkowy transfer maksymalny to trochę mniej niż połowa tego co wyświetla system.
    Czyli w Twoim przypadku powinno śmigać 50 Mb/s bez problemu.

Pozostaje jeszcze kwestia tegoco jest w eterze - dlatego prosiłem o obrazek z inSSIDer'a.

0