Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naświetlacz Led z mikrofalowym czujnikiem

WOJTASZEWSKII 03 Jul 2015 10:43 9240 14
Optex
 • #1
  WOJTASZEWSKII
  Level 7  
  Witam serdecznie , zakupiłem naświetlacz led 10W z mikrofalowym czujnikiem ruchu , Lampa świeci jednak czujnik ruchu nie reaguje na ruch chyba że dotknę lampy, wszystko podłączone zgodnie z opisem, dodam iz wymieniłem w sklepie te lampe na drugą taką samą zapakowana fabrycznie? gdzie jest problem , gdyz po podłączeniu sytuacja jest taka sama
 • Optex
 • #2
  retrofood
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jak coś nie działa, to najpierw należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi.
 • Optex
 • #4
  BILGO
  Level 38  
  Lampa jest podłączona do odpowiednich przewodów w instalacji ? Ochronny, Neutralny i Fazowy...
 • #6
  retrofood
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Mam wierzyć na słowo, skoro nawet typu i producenta nie podajesz, nie mówiąc o zeskanowaniu tej instrukcji? Jak się reguluje próg zadziałania?
 • #7
  WOJTASZEWSKII
  Level 7  
  http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie-i-dekoracje/oswietlenie-ogrodowe/oswietlenie-techniczne/oprawa-reflektorowa-led-z-czujnikiem-ruchu-lpp10cwsgb-polux,p255151,l338.html dokładnie taka lampa, myśle że nie ma regulacji, nie mam podłaczonego w niej przewodu zielonego tylko L brązowy i N niebieski Ochronny wczoraj uziemiłem i nic to nie zmieniło, może jednak coś robie zle bo dziwne że lampa nie reaguje na ruch, wiekszy niz 1 cm
 • #8
  djlukas
  Level 27  
  O której godzinie ją sprawdzasz?
 • #9
  mirosoft
  Level 2  
  Mam dokładnie ten sam problem. Muszę dotknąć naświetlacz by zadziałał. Na podwórku znalazłem tylko jedno miejsce ok. 5 m od naświetlacza w którym się włącza. Mam dwie sztuki i tylko jedna czasami się włącza. Obie włączają się po dotknięciu. Zupełna porażka.
 • #10
  opornik7
  Electrician specialist
  WOJTASZEWSKII wrote:
  zakupiłem naświetlacz led 10W z mikrofalowym czujnikiem ruchu

  Podaj typ produktu.
  retrofood wrote:
  Jak coś nie działa, to najpierw należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi.

  Dokładnie. Wykonać należy odpowiednich nastaw na mikroprzełącznikach.
 • #11
  mirosoft
  Level 2  
  W poluxie nie ma możliwości dokonania żadnych nastaw. Zero mikroprzełączników na obudowie.
 • #12
  opornik7
  Electrician specialist
  Ty specjalisto od minusowania, poczytaj:

  Quote:
  Uwagi: Projektor ledowy z czujnikiem przeznaczony jest do automatycznego załączania oświetlenia po wykryciu ruchu. Czujnik mikrofalowy wysyła i odbiera fale elektromagnietyczne wysokiej częstotliwości.
  Detekcja ruchu odbywa się poprzez wykorzystanie wykorzystanie pomiaru fal odbitych od poruszającego się obiektu w obszarze widzialności czujnika. Jeśli w sektorze widzialności czujnika pojawi się jakiś obiekt, automatycznie włącza się oświetlenie i pozostaje włączone tak długo, jak długo czujnik ruchu wykrywa obecność w obrębie pola widzenia. Jeśli w określonym czasie (ok. 1 minuta) nie zostanie wykryta obecność, oświetlenie zostanie automatycznie wyłączone.
  Czujniki mikrofalowe charakteryzują się dużo lepszą wykrywalnością ruchu w porównaniu do czujników ruchu PIR. Mogą reagować na ruch obiektu za drzwiami, szybami, meblami, a nawet cienkimi ściankami działowymi. Dzieje się tak, ponieważ czujnik widzi nie tylko osoby znajdujące się bezpośrednio przed nim, ale również poprzez odbicia fal wykrywa ruch wszędzie w promieniu ok 5 mb. nawet z tyłu czy z boku czujnika.
 • #13
  mirosoft
  Level 2  
  Ulotkę poluxa mam. To co napisałaś nic nie wnosi. Nie ma nastaw ani możliwości regulacji. Zasada działania jest mi znana. Komentarze do tego produktu pokazują że w 9/10 przypadków ten szajs po prostu nie działa. Tanie mięso psy jedzą i tyle w temacie.
 • #14
  Vetus
  Level 2  
  A czy przypadkiem ten model lampy nie jest wyposażony w tzw zmierzchówke czyli poprawnie działała w warunkach małej ilości luxów. Sprawdź działanie w nocy lub w ciemnym pomieszczeniu powinno działać 😉 Ciemność widzę CIEMNOŚĆ!!!😁