Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LM 2577 / LM 2596 - połączenie równolegle.

03 Lip 2015 11:52 759 2
  • Poziom 11  
    Witam, nie mogę znaleźć informacji, a zastanawiam się, czy możliwe jest połączenie równolegle przetwornic. Szczególnie jeśli chodzi o step-up 2577, aby uzyskać większą ilość prądu na wyjściu. Mylę ze to możliwe, ale nie wiem jak bardzo ryzykowne.
    Prosze o poradę... Chce uzyskać zasilacz większej mocy do laptopa z akumulatora samochodowego. Obecnie stary laptop działa na 3A ale niestety drugi laptop potrzebuje sporo więcej.
    Ewentualnie czy taka zabawa jest opłacalna, bo mogą przecież istnieć inne rownie tanie przetwornice, o większej mocy, o których istnieniu nie mam pojęcia.

Pozdrawiam, Ivox I. K.

EDIT:
    oczywiście chodzi mi o połączenie dwóch przetwornic jednakowego typu/rodzaju LM2577.
    Pozdro.
  • Poziom 11  
    Dzięki, po przeczytaniu już mnie skręca na myśl o przeróbkach kombinacjach DIY. myk w tym, że nie jestem na tyle obeznany, aby samemu ingerować w jakąś konstrukcje...

Pomyślałem o przetwornicy step-up LM2577 , która zasila mi stary laptop, i o połączeniu dwu takich bo kiedyś czytałem na temat zasilaczy/przetwornic do LEDów, że da się tak łączyć, ale że potrzebne jest co do grosza takie samo napięcie, i nie każda przetwornica sobie na to pozwoli. te LM (które posiadam w liczbie sztuk 2) jeśli bym połączył równolegle, wykręcił na 19V dały by w sumie na oko z 5A na wyjściu a to w zupełności wystarczy do tego krowiego laptopa jaki posiadam jako desktop przy czym cenowo by wyszło 15 PLN.
    Jeśli to zbyt ryzykowne, to na kombinowanego zostaje ładowanie laptopa po czym odpalanie go z baterii, albo jakaś inna przetwornica, która dała by te około 5 - 6A.

Jakieś sugestie od doświadczonych?Próbować łączyć dwie małe, czy szukać jakiejś innej większej?
    Pozdrawiam.
    EDIT:
    Oczywiście oszukałem wszystkich niechcący, chodzi o LM 2577, poprawiam powyżej