Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak najtaniej sterować 3 żarówkami/ledami z komputera

03 Lip 2015 15:02 516 2
  • Poziom 17  
    Witam
    Zupełnie się nie znam na temacie oświetlenia. Trzeba mi urządzonko którym z komputera będę mógł sterować 3 żaróweczkami/ledami. Te żaróweczki mają posłużyć do oznaczania aktywnych kamerek. Czyli mają działać na zasadzie że jak przyciskiem włączę jedno światełko to pozostałe się wyłączają.

W google znalazłem takie urządzenie
    EC-4DX
    Cena nie poraża, oprogramowanie jest darmowe i jego interfejs wydaje się przyjazny. Ale z tego co dowiedziałem się trzeba jeszcze sterownik wykonawczy czyli ...

EC-133 DMX

Nie wiem tylko czy to wszystko to nie jest strzelanie z armaty do wróbla - czy nie da się prościej i taniej. Bo w końcu to są tylko 3 światełka i na pewno jednokolorowe (żadnego RGB). Oczywiście musi być przez USB bo chcę przełączanie ustawić pod te same klawisze pod którymi mam przełączanie kamer.

Dorzucam jeszcze schemat połączenia
    SCHEMAT
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    Portu równoległego nie mam więc niestety odpada. W miedzyczasie poradzono mi ten kit
    AVT3062 USB Relay

Tylko trzeba by zrezygnować z oprogramowania i po COMie bezpośrednio sterować. Użyłbym Pythona albo Autohotkey do tego bo widziałem skrypty do rs232