Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS3900DN - Close top cover + konserwacja i podstawowe informacje

DukeMZ 03 Jul 2015 17:32 1962 4
 • #1
  DukeMZ
  Level 11  
  Witajcie! Zwracam się do Was z prosbą o pomoc w reanimacji trzech drukarek Kyo FS3900DN. Nie zagłębiałem się jeszcze w budowe tych drukarek, mam jakieś tam doświadczenie w czyszczeniu laserów. Sprawa wygląda następująco:

  1) drukarka 1 ma 200k przebiegu, brudzi kartki, wszystko ok poza tym, czyszczenie i po problemie do tego nowy toner i gotowe
  2) drukarka 2 ma 100k przebiegu, troche mniej brudzi, poza tym ok
  3) drukarka 3 ma problem z pokrywą - cały czas widzi ją otwartą. Podejrzewam że jest gdzieś przybrudzony/uszkodzony czujnik i tutaj pierwsze pytanie, gdzie należy go szukać?

  Tak ogólnie prosil bym też o informacje jak jest zrealizowany duplex w tej drukarce (będę bardzo dużo drukował w dupleksie i musi być atom a nie tak jak w brotherach że poniszczone kartki czy odrywacze papieru nie do kupienia...) Prosil bym też o kilka porad związanych z konserwacją tych drukarek (jakieś sztuczki, nietypowe rozwiązania bo o oczywiste rzeczy nie ma sensu pytać).

  Czy oryginalne tonery warto rozebrać, wyczyścić i zasypać na nowo?

  Chcial bym ogólnie poznać tą drukarkę od kuchni bo będę je sam serwisował ;) Pozdrawiam serdecznie!
 • #2
  marek216

  Level 43  
  DukeMZ wrote:
  problem z pokrywą - cały czas widzi ją otwartą. Podejrzewam że jest gdzieś przybrudzony/uszkodzony czujnik


  Jeśli dobrze pamiętam to jest to rozwiązane na microstyku - jeśli mam rację to sprawdź czy nie jest ułamana blaszka zamykająca.
 • #3
  DukeMZ
  Level 11  
  No tak właśnie tez pomyślałem, mikrostyk z dośc długą blaszką byl w ogóle odgięty na bok. Nie mam pojęcia jak to się mogło stać, chyba ktoś musiał rozkręcać tą drukarkę. Poprawiłem i od razu smiga. Czy ktoś może mi przybliżyć coś w temacie regeneracji tonera? Wystarczy wysypać stary proch, wsypać nowy i przekleić czip czy do tego dobrze jest rozebrać i wyczyścić wywoływacz?
 • #4
  marek216

  Level 43  
  Kyocera nie lubi zamienników i regeneracji. Zainwestuj w oryginały a jeszcze długo posłuży.
 • #5
  DukeMZ
  Level 11  
  W sumie to z tych 3 drukarek 2 są już gotowe a trzecia raczej na śruby będzie. Spróbuję tą najgorszą zasypać i zobaczymy jak to będzie działać, najwyżej jak będzie brudzić tonerem czy sypać gdzie popadnie to nie będę jej używał. W pozostałych 2 drukarkach mam 50% i 30% oryginalnego tonera więc jeszcze długo długo drukować będzie ;)