Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva T50 - Wgrywanie softu kablem RS232 lub LPT(EJTAG)

03 Lip 2015 20:44 3774 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z rozpoznaniem pinów służących do wgrania softu. Z dekoderem działy się dziwne rzeczy często się ścinał, grzał peny, a pewnego dnia już tylko się włączył i reset, i tak w kółko.
    A teraz do rzeczy, zrobiłem zdjęcie plytki dekodera.
    Zaznaczyłem w paincie piny i miejsce na nie które gdzieś wyczytałem że to >"mogą"< być te służące do wgrania softu bezpośrednio do Flasha za pomocą RS232 widze 4 wolne piny które przeczytałem że to może być pod ten RS, ale nie wiem w jakiej kolejności one idą, i 6 lutów do podłączenia (chyba) JTAG'a/EJTAG'a.
    Proszę mnie upewnić że dobrze rozpoznałem te piny i napisanie/ lub też zaznaczenie jak one po kolei idą.

Dziękuję za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Witam ! Gdyby udało się rozszyfrować pin-y (GND, TX, RX) to jakim programem kolega chciałby wgrywać oprogramowanie do tego tunera ? Bo program Ariva Upgrade który jest na stronie Fergusona służy do wgrywania softu przez RS-232 do odbiorników Ariva 200 Combo i podobnych. Ale nie do odbiorników DVB-T.
  • Poziom 15  
    A czy można podobną metodę wgrywania zastosować do tunera Ferguson T55? Jest on wyposażony w procesor Mstar MSD7818-L2 550MHz i pamięć flash FL032PIF 4 Mb. Mam podobny problem z tym tunerem a nie chciałbym zakładać nowego tematu. Złącze JN01 (do JTAG) w nim ma 3 pin-y, a GND jest na pierwszym z prawej patrząc od przodu.
  • Poziom 15  
    Dekoder Ferguson T55 naprawiony. Nie udało mi się zaprogramować kości flash Spansion S25FL032PIF 4 Mb przez złącze RS-232 (uszkodzenie bootloadera) więc ją wylutowałem. Następnie zrobiłem prosty programator z buforem wg opisu na stronie: http://bascom.at.ua/publ/spi_flash_programmator/1-1-0-84 i wstawiłem w niego na przelotce S08/DIP8 tą kość. Ponieważ nigdzie nie znalazłem wsadu z bootloaderem do T55 więc kość zaprogramowałem programem SPI Flash Programmer v 1.81 wsadem do T65 (bliźniaczy model), pobranym z bazy wsadów na elektrodzie. Po zaprogramowaniu i ponownym wlutowaniu flasha dekoder się uruchomił i działał prawidłowo na tym oprogramowaniu. Jednak cały czas na przednim panelu czy dekoder był włączony czy też na STANDBY świeciła się dioda czerwona. T55 jest bowiem uboższą wersja T65 pozbawioną przycisków przednich i cyfrowego wyświetlacza. Pobrałem więc ze strony Fergusona właściwy soft V 1.061 do T55 i już z poziomu menu dekodera wgrałem go przez pendrive. Po jego wgraniu dekoder działa już prawidłowo i zapala się zielona dioda gdy odbiornik pracuje. Uważam że zarówno w przypadku modeli T55, T65 jak i T50 najlepszym rozwiązaniem jest wylutowanie kości flash i zaprogramowanie jej wsadem na zewnętrznym programatorze (o ile jest możliwość zdobycia odpowiedniego wsadu).