Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

okresowo wysokie pingi i spadek transferu

davido123 03 Lip 2015 21:34 516 3
  • #1 03 Lip 2015 21:34
    davido123
    Poziom 6  

Witam
    Mój internet to radiówka (WINET Pro 8mb) strona dostawcy to telemedian.eu
    do nadajnika odległość wynosi jakieś 2km a sygnał jest bardzo dobry.

Mam problemy z pingami, otóż w ciągu dnia ping potrafi skakać do 300 ms utrzymując się przez dłuższe chwile, efekt jest zmniejszony w porannych godzinach lub tak mi się tylko wydaję.
    Problem zaczął się jakiś miesiąc temu, kilkukrotnie dzwoniłem do techników, z czego byli u mnie 2 razy, za pierwszym razem podejrzewam że się im nie chciało i powiedzieli że mam źle skonfigurowane dns-y w routerze. Za drugim razem stwierdzili że problemy może wywoływać szyba która stała na drodze sygnału, po przestawieniu technik konfigurował internet jakieś 20 minut z czym miał problemy bo internet miał przymuła i nie mógł osiągnąć swojej prędkości jednak gdy połączenie załapało swój krótki okres stabilności i na pingtest.net wykazało 8ms technik zwinął manatki i tyle go widziałem.
    dzisiaj wykonałem test programem WinMTR który zamieszczam w załączniku
    jakie testy mogę jeszcze wykonać oraz jak wytłumaczyć technikom gdzie leży problem tak żeby nie było takich powtórek.
    pozdrawiam

0 3
  • #2 03 Lip 2015 22:23
    dedito
    Poziom 39  

Zbierz próbki z różnych godzin aby stwierdzić czy nie ma tu wpływu efekt "szczytowych godzin" czyli przeciążonych łącz dostawcy.
    Oczywiście wyeliminuj wpływ urządzenia z którego wykonujesz pomiar, czyli musi ono być czyste jak "dziewica orleańska", znaczy się pozbawiona wirusów, z aktualnym i legalnym systemem operacyjnym ;) .

0
  • #3 04 Lip 2015 23:17
    davido123
    Poziom 6  

Zebrałem trochę pingów z programu http-ping oraz zrobiłem wykres który zawiera ping z godzin 15-21
    wykres mówi sam za siebie.
    okresowo wysokie pingi i spadek transferu
    byłem dzisiaj u sąsiada który ma internet od tego samego dostawcy na identycznej antenie, oczywiście w momencie w którym miałem pingi, okazało się że u niego sprawa wygląda identycznie jednak on nie gra w gry sieciowe i nie przeszkadza mu to.
    co dziwniejsze zwykły ping przez konsole wygląda zupełnie w porządku i osiąga średnio 25ms w przeciwieństwie do pingu z programu http-ping oraz z gier.
    pingowany adres to serwer głosowy teamspeak na którym ping również skacze jednak nie przeszkadza to w rozmowach.
    z programu WinMTR wywnioskowałem że ping skacze dopiero na czwartym przeskoku czyli to znaczy że do nadajnika sygnał dociera bezproblemowo i dopiero od nadajnika powstają problemy, czy to by oznaczało przeciążenie sieci czy może wadliwą konfigurację ich infrastruktury sieci.
    czy jest jakaś szansa że będą mogli to naprawić, co im dokładnie przekazać aby wzieli się za robotę.
    jeżeli chodzi o zmianę dostawcy to niestety jest to jedyny sposób dostępu do internetu w mojej okolicy.
    w sprawie sprzętu, sprawdzałem na innych komputerach w mojej sieci i na każdym jest tak samo.

0
  • #4 04 Lip 2015 23:28
    dedito
    Poziom 39  

Z opisu wynika, że problem mają wszyscy okoliczni użytkownicy korzystający z tego samego dostawcy, więc to mówi samo za siebie :)

Dodano po 2 [minuty]:

davido123 napisał:
    czy jest jakaś szansa że będą mogli to naprawić, co im dokładnie przekazać aby wzieli się za robotę.
    Możesz wziąść umowę, przeczytać i skonsultować się z rzecznikiem praw konsumenta.

0