Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Versa 15 + GSM2 Podłączenie i konfiguracja

marcin_walczak 04 Jul 2015 07:59 936 1
    marcin_walczak
    Level 11  
    Witam, potrzebuję wsparcia w sprawie podłączenia i konfiguracji modułu GSM2 (jest to mój pierwszy kontakt z takim modułem). Chciałbym aby moduł wysyłał informację, w postaci SMS, o alarmie włamaniowym , o załączeniu/wyłączeniu czuwania oraz aby za pomocą SMS -a (jakiej treści) można było załączyć/wyłączyć czuwanie (centrala Versa 15). Podłączyłem dwa wyjścia niskoprądowe centrali (ustawione jako alarm włamaniowy i wskaźnik czuwania)odpowiednio z wejściami modułu oraz wejście centrali zał/wył czuwanie z wyjściem modułu (równolegle z radiolinią). Niestety nie działa, ale ponieważ to mój pierwszy kontakt z GSM2 to nie jestem przekonany czy takie połączenie jest OK i czy poprawnie konfiguruję moduł (karta Play, centrum sms wpisałem +48 790 998 250) .
    Z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam
    Marcin
    Moderated By suworow:

Zdaje się że po stronie modułu jest nieco więcej ustawień do wyboru niż tylko te które kolega opisał.
    1. Proszę zapoznać się z instrukcją obsługi modułu i podobnymi tematami na forum
    2. Podać niezbędne informacje dot podłączenia ( schemat) i ustawień ( zrzuty)
    3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.

sosarek

Level 43  
    marcin_walczak wrote:
    wejście centrali zał/wył czuwanie z wyjściem modułu (równolegle z radiolinią).

Dlaczego równolegle z radiolinią? Takich rzeczy się nie robi, swoją drogą do sterowania załącz/wyłącz wypadałoby użyć dwóch wejść.
    Jakieś screeny z ustawień konfiguracji centrali i modułu, czy mamy je sobie sami wymyślić?