Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Frezarka CNC ZK7040 - wyświetlacz lcd

04 Jul 2015 08:28 630 2
  • Level 2  
    Witam forumowiczów. Mam pytanie jeśli nie w tym dziale to przepraszam .
    Pracuję na wspomnianej frezarce od kilku lat i nie raz dostaję nerwicy. Maszyna pracuje na GSK 980 MD. Jako tako z maszyną nie ma problemu, ale !!!!!!!!.
    Ekran lcd (tak myślę) ma tło żółtawe i białe napisy co przy dziennym świetle powoduje
    rozlewanie się zawartości , po prostu jest mało czytelny. Widziałem w internecie podobne systemy ale na niebieskim tle. I tu moje pytanie.
    Czy można jakoś zmienić kolor tła lub w inny sposób spowodować aby ekran stał się bardziej czytelny. Czy ewentualnie można podpiąć inny monitor lub ekran lcd.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    Z podpięciem ekranu wszystko zależy od tego jaki wyświetlacz został użyty. Trzebaby rozmontować i sprawdzić. Całkiem możliwe że jest tam jakis standardowy wyświetlacz który można kupić za 20-30zł w innym kolorze. Kwestia tylko w tym jak jest zamontowany, jeśli jest wlutowany to będzie potrzebny dobry elektronik żeby nie uszkodził płyty.
    Na szybko proponuję zrobić osłonę wyświetlacza od światła dziennego, zwiększy to kontrast.
  • Level 2  
    Witam. Problem rozwiązałem w ten sposób że zamontowałem osłonę wokół monitora , nawiasem mówiąc bardzo dużą .
    Okno w które świeciło słońce zamalowałem do połowy niebieskim sprayem.
    Jest w miarę dobrze. Rozebrałem panel sterujący w maszynie i kazało się że monitor to SHARP LM057QB1T071 pod spodem jakiś numer 08G00205Q. Czy jest jakiś zamiennik tego monitora z ciemnym tłem. Pozdrowienia.