Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SILNIK EW10J4 - Peugeot 307 CC, rozrząd, co to za kółko?

04 Lip 2015 10:28 4920 3
  • Poziom 17  
    Witam,

podczas wymiany paska rozrządu natrafiłem na pewien problem.

po zdemontowaniu górnej osłony paska rozrządu wypadło mi takie dziwne kółko, oznaczyłem na niebiesko

znajdowało się ono wewnątrz wytłoczenia koła pasowego wałka rozrządu tego tylnego.

To kółko wygląda tak

Na tej plastikowej osłonce górnej, od środka są ślady tarcia tego kółka o osłone.

Teraz pytanie:
    1. Co to za kółko? po numerze na goglach nic nie wyświetla
    2. Jak się to nazywa, jak się w sklepie o to pytać?
    3. Do czego to może służyć?
    4. czemu to mogło wypaść?
    5. Czy to może mieć jakieś znaczenie z tym że auto nie odpali albo coś będzie źle paliło?

Proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem czy mam skręcać to auto i próbować odpalać, czy co???
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam
    To element tłumika drgań paska rozrządu.
    NIE występuje w przyrodzie oddzielnie - wyłącznie z całym kołem wałka (jest z nim zwulaknizowane).

Prawdopodobnie (bez twojego VIN-u trzeba wróżyć :( ) potrzebujesz koło zębate wałka o numerze "0000 0805J4"
    Niestety ASO sobie za to śpiewa 244 zł brutto :(

Jeśli chcesz dokładniejsze dane - polecam stronę Peugeota z dokumentacją części zamiennych Servicebox.
    Trzeba się zarejestrować :( - bezpłatnie :) i można wszystkie elementy wyszukać :)
    Polecam

Dodano po 3 [minuty]:

Witam
    To element tłumika drgań paska rozrządu.
    NIE występuje w przyrodzie oddzielnie - wyłącznie z całym kołem wałka.
    Prawdopodobnie (bez VIN-u trzeba wróżyć :( ) potrzebujesz koło zębate wałka o numerze "0000 0805J4"
    Niestety ASO sobie za to śpiewa 244 zł brutto :(

Jeśli chcesz dokładniejsze dane - polecam stronę Peugeota z dokumentacją części zamiennych Servicebox.
    Trzeba się zarejestrować :( - bezpłatnie :) i można wszystkie elementy wyszukać :)
    Polecam
  • Poziom 17  
    A pytanie nr 5 ??? czy to koło może mieć jakiś wpływ na pracę silnika, nie wiem, czy może szarpać pracą czy coś takiego???
    , jak ono jest mocowane, czy ono jest tylko tak wsadzone i sobie tak jest czy ono jakoś musi być przykręcone do koła pasowego, jak mogło mi się to urwać??
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Tłumik jest jest FABRYCZNIE "wklejony"w samo koło. Nie ma możliwości ponownego wklejenia go, aby to miało sens.
    Uruchomienie bez tłumika - nie polecałbym ;/
    W niektórych zakresach obrotów pasek będzie drgał i błyskawicznie się zużyje, lub będzie miał szanse na przeskoczenie - co skończy się remontem/wymianą silnika.