Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop ze świeżo zainstalowanym systemem wolno chodzi.

04 Lip 2015 12:57 1683 26
  • Poziom 12  
    Witam Serdecznie.! Mam pytanie może tutaj ktoś będzie wiedział jak go rozwiązać. Otóż kupiłem komputer jakieś dwa miesiące temu. Już po pierwszej instalacji systemu zauważyłem że coś jest nie tak, laptop zacinał się, ciągle widniała klepsydra przy kursorze myszki. Ogólna katastrofa jeżeli chodzi o działanie systemu. Postanowiłem zresetować system kilka razy, ale nic to nie dało ponieważ komputer dalej wolno chodzi nie wiem co zrobić żeby polepszyć pracę komputera?. Wcześniej miałem konto Microsoft, które zlikwidowałem, myślałem że to coś pomoże ale na koncie lokalnym jest tak samo. Mieszkam w Niemczech, z racji tego, że wygodniej jest mi mieć system po Polsku postanowiłem go sobie spolszczyć i tu też zaczynają się schody.Windows jest spolszczony tylko w połowie, właściwie to żadna kafelka w Windows-ie nie jest spolszczona, właściwie spolszczyło tylko mój komputer i panel sterowania, reszta jest dalej w języku niemieckim co można zrobić żeby spolszczyć windowsa8.1 całkowicie?.

Dodam tylko że, robiłem skan adwcleaner , który wykrył i usunął program który miałem zainstalowany razem z systemem Windows. Program nazywał się Pokki pasek menu. Skanowałem komputer także programem Antimalwarebytes który nic nie wykrył , dodam załącznik z logiem z programu adwcleaner.

Specyfikacja komputera

Intel Core i5-5200U
    Geforce 840M 2GB
    12 GB DDR3L
    Win 8.1-64 bit.
  • Poziom 33  
    Daj na początek zdj smart dysku z programu crystaldiskinfo, tylko tak by było widać wszystko
  • Poziom 43  
    kalasz23 napisał:
    Otóż kupiłem komputer jakieś dwa miesiące temu. Już po pierwszej instalacji systemu zauważyłem że coś jest nie tak, laptop zacinał się,

Nie podałeś informacji, czy to był zakup nowego sprzętu, czy używanego ?
    Po zainstalowaniu nowego systemu nie powinno być problemów z wirusami.
    I teraz.
    1. Czy zainstalowałeś wszystkie sterowniki ze strony producenta ?
    2. Jaki jest stan dysku ? (podaj jego SMART z Crystal disk info)
    3. Temperatury sprzęty ? Podaj screen z Hwmonitor po 10 minutach obciążenia sprzętu np. jakaś gra.
  • Poziom 12  
    Witam Co do sprzętu jest nowy. Nie instalowałem sterowników ze strony Producenta, dlatego że nie muszę, wszystkie sterowniki mam na Recovery Disc
    Log z programu cdi

Laptop ze świeżo zainstalowanym systemem wolno chodzi. .
  • Poziom 43  
    Dysk jest w dobrym stanie.
    Temperatury chyba też będą dobre, ocena po temperaturze dysku, ale warto to sprawdzić.
    Pozostaje zainstalować nowe sterowniki ze strony producenta.
  • Poziom 12  
    To co go tak muli? Mam włączone Aktualizacje automatyczne, może to tak kompa spowalnia? , zauważyłem że np korzystam z przeglądarki internetowej internet explorer to wiatraki zaczynają strasznie syczeć .. nie wiem już co zrobić żeby było lepiej, ja ze starym 5 letnim laptopem z win 7 nie miałem takich problemów, jak teraz z win 8.1 , ręce opadają...
  • Poziom 43  
    kalasz23 napisał:
    zauważyłem że np korzystam z przeglądarki internetowej internet explorer to wiatraki zaczynają strasznie syczeć

Masz na myśli wentylator ?
    Prosiłem wcześniej o podanie temperatur sprzętu.
  • Poziom 12  
    Proszę to log z programu Hwmonitor i Cristal disc info
    mam jeszcze szczegółowe informacje ale ich jest sporo a pliku txt nie da rady tutaj wysłać
    Laptop ze świeżo zainstalowanym systemem wolno chodzi. Laptop ze świeżo zainstalowanym systemem wolno chodzi.
  • Poziom 20  
    kalasz23 napisał:
    To co go tak muli? Mam włączone Aktualizacje automatyczne, może to tak kompa spowalnia?

To też , zwłaszcza na początku po świeżej instalacji. Plus wszystkie te dodatkowe programy działające sobie w tle. Jak klikniesz sobie na pasek zadań to masz managera zadań. Daj na więcej szczegółów i będziesz tam miał różne parametry jak użycie procesora, pamięci czy dysku. Sprawdź wartości i jak masz jakieś wątpliwości to zrób screen'a.
  • Poziom 12  
    Laptop informuje mnie, o tym żeby ,powyłączać programy w celu zwiększenia wydajności komputera, ja je tu wymienię,i niech ktoś powie które wyłączyć można bez żadnych konsekwencji związanych z działaniem systemu.
    A więc: Background Agent, Btmshellex, gg aplication, menager realtek HD audio,Envidia gforce, spotifywebhelper
  • Moderator - Komputery Serwis
    Analizując SMART to wszystko jest OK.
    Jedynie wnikając bardziej to parametr (BF) zarejestrował 4 uderzenia/wstrząsy/upadki.

Temperatury podane są w idle czy w stresie?
  • Poziom 12  
    Jakie wstrząsy jakie upadki? on mi ani razu nie upadł, nie znam się na tym , nie wiem czy temperatury są podane w idle czy stresie
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Otóż kupiłem komputer jakieœ dwa miesišce temu. Już po pierwszej instalacji systemu

1. Kupiłes sam laptop bez systemu? * ze screen wynika , że to Acer Aspire E5-771G (Acer EA70_HB)
    2. Masz na niego gwarancję.
    3. System sam instalowałeś ? *czy już był
    - System win8 pewny, z licencją ze sklepu.
    4.Drivery zalecane pod ten MB AA z dołączonej płyty instalowałeœ ?
    Cytat:
    Drivers Acer Aspire E5-771G for Windows 8.1 (64-bit)
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/ahci_intel_12.9.0.1001_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/audio_realtek_6.0.1.7218_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/bluetooth_atheros_8.0.1.318_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/cardreader_genesys_4.3.2.1_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/io drivers_intel_1.1.165.1_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/lan_realtek_8.32.508.2014_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/mgmtengine_intel_9.5.24.1790_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/touchpad_synaptics_18.1.2.1_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/vga_intel_10.18.10.3496_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/vga_nvidia_9.18.13.3291_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/wireless lan_atheros_10.0.0.285_w81x64_a.zip
    •acer_aspire_e5-771g_windows_81_x64_drivers_full_package/wireless lan_realtek_2012.15.5022.2014_w81x64_a.zip

W zakupionych legalnie tych Acer system wgrywany to 64-bit Windows 8.1 (6.3.9600)
    Podaj pełna nazwe , np. Aspire E5-771G-51T2/ ....-71AY...

Link_ open AA Е5-771G
  • Poziom 12  
    Lisek Pełna nazwa laptopa to : Acer Aspire E5-771G-538U
    kalasz23 napisał:
    Jakie wstrząsy jakie upadki? on mi ani razu nie upadł,

Ja nie mówię że upadł tobie.
    Zinterpretowałem tylko odczyty SMART i napisałem ci co jest zanotowane.
    Wartość jest znikoma więc nie masz czym się przejmować.
    kalasz23 napisał:
    nie wiem czy temperatury są podane w idle czy stresie

Temperatury podałeś po mocnym obciążeniu sprzętu, czy jedynie korzystając np. z internetu?
  • Poziom 12  
    Lisek pisałem odpowiedź na powyższe pytania , ale nie wysłało mojej odpowiedzi nie wiem , dlaczego, laptopa kupiłem razem z systemem win 8.1 laptop jest nowy ze sklepu na gwarancji, system został aktywowany, dodatkowej płyty nie dostałem i nic nie instalowałem

Dodano po 4 [minuty]:

Model ver. na De, bo kupiłem laptopa w Niemczech bo tutaj mieszkam

Dodano po 4 [minuty]:

System znajduje się na ukrytej partycji Recovery Disc.
  • Poziom 12  
    RADU sSystem w sumie nie miał obciążenia, miałem tylko kilka Stron www otwartych , ale ewidentnie coś mi obciąża system bo co chwile mam komunikat o tym że należy powyłączać programy w celu zwiększenia wydajności komputera W uruchomionych programach mam uruchomione takie programy jak : Background Agent, Btmshellex, gg aplication, menager realtek HD audio,Envidia gforce, spotifywebhelper. Może któryś z tych programów powoduje problemy z systemem?
  • Spec od monitorów
    Nie jestem "mocny" w software , ale w Acerach zawsze te dodatkowe gadżety robiły sporo zamieszania w systemie?!

Może i teraz masz podobnie., np. Link_niedawno i Acer

Co najwyżej możesz spróbować : z partycji Recovery i hot keys "Alt-F10" , przy starcie systemu
    Alt przytrzymaj i F10 klikasz
    Gorzej jak masz założone hasło? *czasem kombinacja 6x (000000).
  • Poziom 12  
    Lisek ale ja go oddałem do serwisu, odebrałem go jakieś tydzień temu. Powód oddania był taki że: Po zainstalowaniu pierwszy raz systemu po zakupie laptopa, nie byłem zadowolony z działania systemu więc chciałem odświeżyć system, ale się nie dało komputer po restarcie zamiast przechodzić do odświeżenia systemu to pojawiał mi się niebieski ekran z błędem i nic nie szło zrobić. Próbowałem to naprawić, przez komendy cmd itd., ale nie dało rady na 14% stawało i koniec. Próbowałem też drugiej możliwej opcji, i chciałem wgrać win od nowa, też nie dało rady. Oddałem laptopa do serwisu , powiedziałem że system wolno chodzi,że są problemy z Recovery disc a Serwisant do mnie że te opcje to nie jest Recovery disc, ale wzięli laptopa wysłali dalej i został naprawiony, ale co z tego jak problem nie minął.

Dodano po 6 [minuty]:

Lisek uwierz że gdybym wiedział które aplikacje nie mają wpływu na działanie systemu to bym wypierdzielił , najlepiej wszystkie, dosłownie bo już mi tyle krwi napsuł ten laptop że szok. Ja nie miałem takich problemów z żadnym laptopem a miewałem laptopy po 4,5 lat i one chodzą lepiej jak teraźniejszy. Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Dodano po 7 [minuty]:

Lisek gdybym miał problem z Tym błędem recovery to myślisz że alt i F10 rozwiąże problem? to dla mnie byłaby przydatna informacja, bo przez cmd próbowałem ten problem rozwiązać nie dało rady?.
  • Poziom 20  
    Możesz jeszcze wykonać tzw. "czysty rozruch" dla swojego systemu i sprawdzić zachowanie systemu - > Link
    W ten sposób można wykluczyć programy/usługi firm trzecich jako potencjalnych przyczyn problemu.

Ale sądząc po skanowaniu w Victori można tutaj obstawiać sam dysk. Tym bardziej, że problem występuje zaraz p zainstalowaniu systemu.
    marcin878787 napisał:
    Ale sądząc po skanowaniu w Victori można tutaj obstawiać sam dysk.

Nie widzę tutaj skanu z Victori, poza tym dysk jest OK.
  • Poziom 20  
    No tak pomyliłem wątki. Nie mniej czysty rozruch można wykonać.
  • Poziom 12  
    Temperatury podałeś po mocnym obciążeniu sprzętu, czy jedynie korzystając np. z internetu?

Korzystałem z Internetu Tylko raptem kilka stron otwartych miałem
    kalasz23 napisał:
    Korzystałem z Internetu Tylko raptem kilka stron otwartych miałem

Dosyć wysokie te temp.
    Uruchom coś co obciąży sprzęt i po 10 minutach zamieść screena z HWiNFO z zakładki "sensor".
  • Spec od monitorów
    Te modele tak mają > temperatura procesora
    * w stresie
    Laptop ze świeżo zainstalowanym systemem wolno chodzi.