Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elmark
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

montaż klimatyzacji od podstaw renault megane 1 fl potrzebny schemat

matmixmix 04 Lip 2015 22:38 1290 11
  • #1 04 Lip 2015 22:38
    matmixmix
    Poziom 8  

witam. mam do kupienia kompletną klimatyzację z renaulta megane 1 po lifcie kombi. będę ją sam demontował i mogę wyciągnąc z tego samochodu wszystko co mi potrzeba. klimatyzację chcę zamontować w kombajnie. o ile z montażem mechanicznym sobie poradzę to nie wiem jak zinstalacją elektryczną. żeby to pózniej wszystko ruszyło. może ma ktoś jakiś schemat który by mi pomógł w jej montażu? ewentualnie jakieś rady wskazówki. będę wdzięczny

0 11
  • Elmark
  • Elmark
  • #3 04 Lip 2015 23:19
    autoas
    Poziom 42  

Jeśli są tam dwa akumulatory 12V to się da....
    Wystarczy uruchomić sprężarkę, to tylko elektromagnes... i do tego kontrola ciśnienia po przez czujnik....

0
  • #4 05 Lip 2015 00:41
    matmixmix
    Poziom 8  

24v ale tak jak napisał autoas. są dwie 12v wiec wezmę z jednego zasilanie. ale jak to podłączyć. w poniedziałek jadę wymontować więc narazię nie wiem nic co i jak. chodzi mi jak po kolei to podłączyć. po wciśnięciu ac idzie prąd do czujnika ciśnienia, z kolei ten po przez przekażnik załącza sprężarkę ? i co dalej? co włącza wentylator skraplacza? czy sprężarka daje impuls na przekażnik z ktorego zasilany jest wentylator? co reguluje temperaturę? tzn steruje włączaniem i wyłączaniem sprężarki?

0
  • #5 05 Lip 2015 10:35
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

matmixmix napisał:
    . są dwie 12v wiec wezmę z jednego zasilanie.

A skąd to się nie uda.

Bo po pierwsze trzeba dorobić węże.
    Po drugie masz dwa silniki wentylatorów do parownika i skraplacza.
    Chyba że parownik upchasz w oryginalnych nawiewach.
    Alternator trzeba większy i przetwornice albo drugi na 12V zasilający jeden akumulator.

Sprężarka jest na mikropasek a większość silników nie ma takiego koła pasowego w ogóle.
    I trzeba dorobić.
    Obieg w kabinie ma chodzić na cyrkulacji i w obiegu musi być filtr pyłkowy bo szybciutko zapcha się kurzem skraplacz.

Aktualnie mam na stanie 2 zestawy klimatyzacji ale koszty montażu sa dosyć duże. I oczywiście potem uruchomienie z uwagi na większą ilość czynnika.

Po trzecie co to za kombajn.

-1
  • #6 05 Lip 2015 12:55
    matmixmix
    Poziom 8  

a dlaczego ma się niby nie udać? chyba proste ze jak pociągnę kabel od jednego aku to mam 12v. zresztą już mam jeden kabel pociągnięty do kabiny i podłączone wentylatory na 12v.
    zakuć węże żaden problem.
    parownik zostanie w orginalnej obudowie nagrzewnicy.
    alternator spokojnie da sobie radę. zresztą widziałem już kilka bizonów które maja założoną klimę od samochodu i nikt alternatora nie zmieniał.
    z paskiem sobie poradzę. mam koło pasowe przykręcane na 4 śruby wystarczy tylko nawiercić, przegwintować koło pasowe w kombajnie i przykręcić.
    obieg w kabinie będzie tylko i wyłącznie zamknięty. nawet instalacje po 7tys z alegro montowane są tylko w środku kabiny i nie czerpią powietrza z zewnątrz.
    filtry mam w kabinie dwa z golfa 4 silnikowe. więc świeżego powietrza można sobie dopuścić bez problemu.

0
  • #7 05 Lip 2015 18:03
    1879006
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 05 Lip 2015 21:16
    matmixmix
    Poziom 8  

syrius32 napisał:
    Wentylator skraplacza startuje na pierwszym biegu razem z klimą, drugi bieg wiatraka uruchamiany jest z presostatu ciśnienia na rurce HP.
    Jak klima z meganki poliftowej to musisz wymienić presostat na 4 pinowy, ten 3 pinowy nie zadziała.

ten 3 pinowy jest rezystancyjny a 4 piowy normalny stycznikowy? i rezastancyjny daje tylko sygnal do jakiegos sterownika. a 4 pinowy rozumiem ze mozna podlaczyc od razu pod przekazniki do wentylatorow?. a jaki zastosowac? od meganki przed liftem bedzie pasowac? jest 4 pinowy?

0
  • #11 08 Lip 2015 21:34
    1879006
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 19 Cze 2016 11:16
    damiandazo
    Poziom 9  

Kolego jak z tą klimatyzacją?? Udało się??

0