Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony, MTC - Podpinanie głośnika 6 Ohm do wzmacniacza 4 Ohm (subwoofer)

05 Lip 2015 10:48 1350 6
  • Poziom 14  
    Witam,
    chciałbym podłączyć głośnik, mianowicie Subwoofer Sony 6Ω Ohm [załącznik 1] na radiu samochodowym MTC-TE 7100 [załącznik 3,4]. 2 kanały posiadające 4 Ohm każdy. Moc radia 50W.
    1. Czy po podłączeniu nie spalę głośnika / końcówki mocy ?
    2. Jeśli podepnę zwykły 3 drożny głośnik [załącznik 2] 4Ω Ohm na 2gi kanał, to czy nie uszkodzę głośników / końcówki mocy.
    3. Jeśli subwoofer będzie pracował na wzmacniaczu, bez filtra dolnoprzepustowego, który przepuszcza dźwięki niskie (20-250Hz), to czy nie uszkodzę głośnika ?
    Pozdrawiam

Do @ANUBIS, który zmoderował mój post i usunął. Sprawdziłem forum i nie ma takich pytań, tym bardziej i odpowiedzi.

Sony, MTC - Podpinanie głośnika 6 Ohm do wzmacniacza 4 Ohm (subwoofer) Sony, MTC - Podpinanie głośnika 6 Ohm do wzmacniacza 4 Ohm (subwoofer) Sony, MTC - Podpinanie głośnika 6 Ohm do wzmacniacza 4 Ohm (subwoofer) Sony, MTC - Podpinanie głośnika 6 Ohm do wzmacniacza 4 Ohm (subwoofer)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Dość egzotyczna konfiguracja - ale jeśli wszystko jest sprawne to nic nie spalisz.
    Nie dawaj tylko na full gałki głośności bo nie wiem jakie parametry mocowe mają głośniki.
  • Poziom 14  
    Okej, a co do 3ciego pytania:
    Jak subwoofer będzie pracował na wzmacniaczu, bez filtra dolnoprzepustowego, który przepuszcza dźwięki niskie (20-250Hz), to czy nie uszkodzę głośnika ?
    Bo troszkę mi go szkoda, 100W ma, a jak włączysz dodatkową końcówkę mocy to wyciąga 200W, są to dane producenta, pewnie jak zawsze zawyżone.
    Swoją drogą sprawdzałem pobór całego zestawu, konsumpcja mocy na poziomie 250-320W.
    Pawdę mówiąc to chciałem sobie "coś" na zewnątrz wynieść bo ładna pogoda, a wieży całej targać nie będę :)
    Zdjęcie zestawu w załączniku.
    Sony, MTC - Podpinanie głośnika 6 Ohm do wzmacniacza 4 Ohm (subwoofer)
  • Poziom 37  
    Uj... ale tu widzę, że zestaw kolumn (a przynajmniej sub) jest już ze wzmacniaczem. W takim razie musisz go podłączyć pod wyjście liniowe, czyli bezpośrednio pod źródło dźwięku - przed wzmacniaczem. Czyli podobny układ jak głośniczki komputerowe.
  • Poziom 14  
    Tyle że subwoofer nie jest aktywny, w środku nie ma zasilacza :| ,a tym bardziej elektroniki. Pusty głosnik niskotonowy, obudowany kolumną w celu wygłuszenia.
    Jeśli podepnę go pod wyjście liniowe, którym będzie telefon to nie masz szans, aby kolumna zagrała.
    W wieży subwoofer ma osobną końcówkę mocy.
    Nadal kurcze nie wiem co się stanie jeśli na sygnale pojawią się różne częstotliwości dzwięku, radio samochodowe nie a filtra dolnoprzepustowego i sub będzie próbował grać dzwięki powyżej 250 Hz, nie zaszkodzi mu to ?
  • Poziom 37  
    Ja tam widzę z boku jakiś potencjometr, więc myślałem, że ma wzmacniacz. Ale skoro tak mówisz - nic się nie stanie. Wysokich częstotliwości nie będzie przetwarzał.
  • Poziom 14  
    Okej,
    dzięki wielkie za pomoc :) :D