Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wtyczka Polska / Angielska

neovo12 05 Jul 2015 13:03 3234 20
    neovo12
    Level 8  
    Witam mam pytanie odnośnie ładowania laptopa. Kupiłem laptopa zamówiłem go z Polski do UK, Tutaj nie mam jak podłączyć wtyczki do prądu. Więc pożyczam kabel od siostry z wtyczką UK Mogę ładować tą ładowarką mojego laptopa?

Moja ładowarka Wtyczka Polska / Angielska Wtyczka Polska / Angielska Wtyczka Polska / Angielska

Na mojej wtyczce tej polskiej piszę 16 A 250 V

A na tej siostry Angielskiej 5 A 250 V i ma bezpiecznik 5 Amper

Czy aby móc ładować tą przejściówką angielską mam kupić bezpiecznik 16 A czy jak?

Jak na razie ładuję tą z 5 A ale chcę dowiedzieć się czy coś się może stać z baterią lub ładowarką?
  • Helpful post
    ToJestNick
    Level 31  
    Możesz spokojnie ładować tą ładowarką, używając Twojego przewodu...
    Angielskie wtyczki w większości posiadają bezpiecznik, w Polsce takiego standardu nie ma.
    Nic złego z ładowarką ani baterią się nie stanie, gdyż napięcie i tak do ładowarki dotrze takie samo.
    Jeśli chcesz używać przewodu z wtyczką Angielską, to musisz zakupić stosowną przejściówkę. Kosztuje parę złotych.
  • Helpful post
    headshot
    Level 20  
    Nic się nie stanie wartość prądu na wtyczce to max prąd jaki może przez nią przepływać zasilacz pobiera 2,5 A więc jak angielska ma 5 to spokojnie wytrzyma
    mece
    Level 11  
    Tak, na obudowie jest napisane 5A, ale nie masz gwarancji jaki bezpiecznik jest w środku. Jeśli jest 5A powinien wytrzymać, a jeśli nie to włóż większy zapewne w każdej wtyczce w domu masz bezpieczniki. W gniazdku pewnie też jest ukryty bezpiecznik? Pozdrowienia.
    Na przyszłość kup polski przedłużacz i wymień wtykę na angielską i będziesz zadowolony z europejskich sprzętów.
    neovo12
    Level 8  
    mece wrote:
    Tak, na obudowie jest napisane 5A ale nie masz gwarancji jaki bezpiecznik jest w środku. Jeśli jest 5A powinien wytrzymać, a jeśli nie to włóż większy zapewne w każdej wtyczce w domu masz bezpieczniki.W gniazdku pewnie też jest ukryty bezpiecznik? Pozdrowienia.
    Na przyszłość kup polski przedłużacz i wymień wtykę na angielską i będziesz zadowolony z europejskich sprzętów.

No w tej wtyczce angielskiej jest bezpiecznik 5 A na ładowarce input jest 2.5 A, myślę że powinno być ok.

Ale co mi po przedłużaczu polskim, owszem będę miał "sloty" na polskie wtyczki ale kabel będę musiał wymienić na Angielski to w tej wtyczce również będzie bezpiecznik.
    ToJestNick
    Level 31  
    Możesz wymienić tylko wtyczkę, obciąć ją i założyć Polską.
    neovo12
    Level 8  
    ToJestNick wrote:
    Możesz wymienić tylko wtyczkę, obciąć ją i założyć Polską.

Pomyślę o takim zakupie jeśli znajdę tutaj polski przedłużacz. Btw. nie założyć polską tylko na polski przedłużacz angielską wtyczkę.
    ToJestNick
    Level 31  
    Czekaj czekaj... Ja już niezbyt rozumiem... Ty chcesz podłączyć Angielskie urządzenie w Polsce, czy na odwrót?
    neovo12
    Level 8  
    ToJestNick wrote:
    Czekaj czekaj... Ja już niezbyt rozumiem... Ty chcesz podłączyć Angielskie urządzenie w Polsce, czy na odwrót?

Jestem w anglii laptopa kupiłem z Polski do UK. I tutaj używam laptopa ładuję go przejsciówką angielską z bezpiecznikiem 5 A ladowarka jest oryginalna od laptopa. :P
    ToJestNick
    Level 31  
    Hm, no to najlepiej kupić przejściówkę, są takie dostępne :) Albo obciąć wtyczkę i założyć taką jak trzeba.
    neovo12
    Level 8  

Myślę kupić ten przedłużać odkręcić listwę, zdemontować ten kabel i przykręcić z wtyczką angielską lub odciąć polską wtyczkę i przykręcić samą wtyczkę angielską. Mogło by być tak?

Polskiego kabla nie będę ucinał bo jak będę jechał do polski to mi się przyda :) Jak już to kupić ten przedłużacz i wymienić wtyczkę na angielską. Lub po prostu zostać tak jest ładować kablem tym co mam angielska wtyczka z bezpiecznikiem 5 A
    ToJestNick
    Level 31  
    Ten przedłużacz to zwykła Chińszczyzna, doradzam zakupić Polskie gniazdo, kawałek kabla 3x1,5mm i wtyczkę Angielską a potem samemu to złożyć :)
    neovo12
    Level 8  
    Myślałem o tym ale tego tutaj w uk tego raczej nie dostanę.

headshot
    Level 20  
    neovo12 wrote:
    odciąć polską wtyczkę i przykręcić samą wtyczkę angielską. Mogło by być tak?
    tak
    ToJestNick
    Level 31  
    Zauważ, że między tymi kablami leży przedłużacz z gniazdami Polskimi, a wtyczką Angielską :)
    ToJestNick
    Level 31  
    Jeśli ma zasilacz od laptopa, to ma on wtyczkę typu ,,koniczynka" więc przewód od zwykłego komputera nie będzie pasował.
    neovo12
    Level 8  
    ToJestNick wrote:
    Zauważ, że między tymi kablami leży przedłużacz z gniazdami Polskimi, a wtyczką Angielską :)

Tak ale ja szukałem listwy z bolcem :P

jdubowski wrote:
    neovo12 wrote:
    A ja mam wrażenie że ty źle czytasz. Dałeś mi kable do zasilacza od komputera, tego mi nie potrzeba.

A ty masz zasilacz z nieodłączalnym przewodem od strony sieci?

Ja mam zasilacz mam również kabel zasilający polski jak i angielski na wtyczce polskiej mam napisane 16 A / 250 V a na angielskiej 5 V / 250 V chciałem zmienić sobie po prostu na gniazdo polskie i szukam by coś zmienić. Myślę nad przedłużaczem polskimi gniazdami a wtyczką angielską.
    maxxim
    Level 15  
    U każdego ciapata za funta kupisz przejściówkę .Dziwne podejście do tematu . Wtyczka Polska / Angielska Wtyczka Polska / Angielska

lub