Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32R82B - Podświetlenie matrycy

05 Lip 2015 13:18 1248 13
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich na forum. Mam taki tv jak w temacie. Problem polega na tym że po włączeniu obraz jest przez 2 sekundy a później robi się czarny. Głos jest cały czas. Gdzie szukać przyczyny. Świetlówki czy inwerter.
  • Poziom 24  
    tomek,8732 napisał:
    Witam wszystkich na forum. Mam taki tv jak w temacie. Problem polega na tym że po włączeniu obraz jest przez 2 sekundy a później robi się czarny. Głos jest cały czas. Gdzie szukać przyczyny. Świetlówki czy inwerter.

Kolego pisaliśmy ci już co masz zrobić. Sprawdź po kolei najpierw inwerter a potem świetlówki.
  • Poziom 15  
    Inwerter wygląda na dobry. Jak dostać się do świetlówek? Nigdy nie rozbierałem takiego telewizora.
  • Poziom 36  
    Zanieś do serwisu i przestań stosować ocenę wizualną bo nic nie wyjaśni :)
  • Poziom 15  
    Kupię jeszcze inwerter znalazłem na aukcji za 70zł.Podmienie i może będzie git.W serwisie zapłacę 300.
  • Poziom 15  
    Inwerter jest sprawny ale ewidentnie nie podświetla się matryca w lewym górnym rogu.
  • Spec od komputerów
    No to teraz podmień matrycę. Potem zasilacz. W tej kolejności. Albo zacznij wreszcie coś sprawdzać i mierzyć.
  • Poziom 15  
    Zasilanie inwertera jest stabilne 24V.Zasilacz sprawny,inwerter sprawny .Pewnie świetlówki do wymiany.
  • Spec od komputerów
    Wyłącz kontrolę świetlówek i obserwuj co się dzieje.
  • Poziom 11  
    Najprawdopodobniej masz uszkodzoną jedną świetlówkę.
  • Poziom 15  
    Zaobserwowalem że w lewym górnym rogu jest ciemny obraz.Ale świetlówki raczej sam nie dam rady wymienić.
  • Poziom 11  
    Samemu da się rade tylko trzeba wiedzieć jaka długość i jak mocowana
  • Poziom 15  
    Nigdy tego nie robiłem i trochę się boję.
  • Poziom 15  
    Po wymianie świetlówki którą wymienił mi znajomy tv działa bez problemu.Dzięki za pomoc.Pozdrawiam.