Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Wzmacniacz: Bluetooth, min. 2 strefy, max. 35cm. Czy istnieje?

05 Lip 2015 18:15 1035 8
  • Poziom 7  
    Witam! Chodzi mi po głowie zakup wzmacniacza, a że nie śledzę rynku sprzętu audio oraz mam mocno sprecyzowane potrzeby, postanowiłem poprosić Was o pomoc.

Moje oczekiwania:
    - powinien dawać możliwość odtwarzania muzyki przez Bluetooth (np. z telefonu);
    - powinien być w stanie obsłużyć min. 2 strefy (chcę podłączyć głośniki w salonie i sufitowy głośnik w łazience);
    - każda strefa powinna mieć możliwość osobnej regulacji siły głosu (przy jednoczesnym odtwarzaniu);
    - wzmacniacz (razem z wszystkimi pokrętłami, etc.) nie może mieć więcej niż 35cm głębokości, najchętniej kilka cm mniej;

EDIT: dobrze by było (chociaż nie jest to absolutnie koniecznie) gdyby pilot był radiowy, bo mam problemy z czarną szybą w szafce i podczerwienią.

Nie jestem audiofilem, ale nie chcę też kupić byle czego.

Budżet: 2-3 tysiące, chętnie bliżej 2 ;)

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie!
  • Poziom 28  
    Witam!
    Proponuję rozpatrzyć dwie pozycje:
    1) Onkyo TX 8050 (byłem na odsłuchu)-niestety brak bluetooth
    2) Harman Kardon HK 3770 (byłem na odsłuchu, używam aktualnie)-niestety brak 2. strefy
  • Poziom 7  
    buczo11, dziękuję za dobre chęci, ale zarówno Bluetooth jak i 2 strefy muszą być, inaczej nie ma to dla mnie sensu.
  • Poziom 32  
    Skoro to ma tylko grać po, za przeproszeniem, toaletach, a nie nagłaśniać on line prawdziwych salonów i dwu par dobrych kolumn, nie gimnastykuj się z wzmacniaczami, kup amplituner kina domowego z opcją "2 zone" i bth. Kupując nawet dobry model wyjdzie taniej niż klasyczny wzmacniacz i oddzielne moduły bth.
  • Poziom 39  
    @k52 a są wogóle wzmacniacz stereo z druga strefa i bt? Bo mi się wydaje że nie ma takich wynalazków

Jedyne co to ampli kina domowego.
  • Poziom 7  
    Opcja amplitunera, przy założeniu spełnienia w/w warunków, jak najbardziej wchodzi w grę.
  • Poziom 32  
    intenso napisał:
    @k52 a są wogóle wzmacniacz stereo z druga strefa i bt? Bo mi się wydaje że nie ma takich wynalazków

Jedyne co to ampli kina domowego.

Wzmacniaczy to faktycznie nie ma, a już na 99,9% z takimi wymysłami jak regulowane strefy i bth.
    Są wzmacniacze z prawdziwymi zdublowanymi końcówkami mocy oddzielnymi dla sekcje A i B ale bardziej do bi-ampingu itp. i w cenie powyżej 20tys.
    Z bardziej normalnych cenowo dwie strefy w stereo ma wycofany już z oferty amplituner stereo Denon DRA 700 http://www.agito.pl/amplituner-denon-dra-700ae-czarny-pl-580035/pd/DM0THMBBM/ choć nie jest to rozwiązanie w pełni o jakim myśli autor, regulacja głośności raczej wspólna i brak bth.
    Do takich zabaw najtaniej kupić amplituner kinowy, dodatkowo będzie radio internetowe.