Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPRS w PC

johny_84 30 Maj 2005 14:40 945 6
  • #1 30 Maj 2005 14:40
    johny_84
    Poziom 16  

Witam!

Chcialem sobie poklikac na gg przez GPRS przez C65. Oczywiscie odpowiednim programem Siemens'a Mobile Phone Manager. I co? Program twierdz ze nie ma wlaczonego GPRS. Ale jak nie ma jak go wlaczylem. I nie moge sie z netem polaczyc. Normalnie z koma idzie i moge GPRS uzywac, a z PC nie da rady. Jak to skonfigurowac zeby dzialalo.

Moja siec to Plus.

Prosze wszystkich sie znajacych o pomoc!

Z gory dzieki :):):)

0 6
  • SterControl
  • #2 30 Maj 2005 15:55
    Alpha
    Poziom 19  

[quote="johny_84"]Witam!

Normalnie z koma idzie i moge GPRS uzywac, a z PC nie da rady.
    quote]

Piszac kom, miales na mysli telefon KOMórkowy, a nie port com?? Lubie skróty, ale tylko gdy jednoznacznie mozna je odczytac!
    A teraz do rzeczy. Dodałes modem w systemie? Zainstalowałes sterownik modemu gprs? Utworzyłes nowe połączenie uzywajac do tego stworzony powyzej modem?
    Bo Siemens'a Mobile Phone Manager z tego co pamietam nie jest Ci potrzebny.

0
  • SterControl
  • #3 30 Maj 2005 16:12
    johny_84
    Poziom 16  

A jak bys tak uprzejmy i mi powiedzial jak to wszystko zrobic :) Bylbym bardzo rad :)

Z gory dzieki! :)

0
  • Pomocny post
    #4 30 Maj 2005 17:44
    zi.ko
    Poziom 25  

w komórce włączyłeś prawdopodobnie GPRS do WAP, podczas gdy PC oczekuje GPRS do Internetu.
    Ja podłączałem różnego rodzaju nokie jako modemy i w ich przypadku instalacja wyglądała następująco:
    1. instalacja sterowników z oryginalnej płytki
    2. podłączaenie telefonu (kabel, IR, BT)
    3. wykrycie przez PC komórki jako modemu
    4. konfiguracja nowego modemu według danych operatora
    5. połączenie.
    Nie trzeba (nie można!) włączać GPRS ręcznie w telefonie. KOmputer zrobi to za nas.

0
  • #5 30 Maj 2005 17:52
    johny_84
    Poziom 16  

No tak ale ja uzywam MPM do siemens'a c65. I mowi mi ze nie ma wlaczonego GPRS. A w nokii to ja nie wiem jak jest. Kurcze! Ten program ma wszytko w sobie. A i tak nie dziala. Kumpel uzywa tez tego programu ale ma inny model telefonu i jemu dziala.

No nic dzieki! :)

0
  • Pomocny post
    #6 30 Maj 2005 18:40
    zi.ko
    Poziom 25  

Ja nie instalowałem softu Nokii (bo to jest badziewie) tylko zainstalowałem same sterowniki. Spróbuj zainstalować stery ręcznie bez Siemensowej aplikacji. Komórka powinna być widziana w nenadżerze urządzeń jako modem.

0
  • #7 30 Maj 2005 23:34
    johny_84
    Poziom 16  

Spoko już działa!!!!! :):):) Troche się namęczyłem ale pomogło. A tak przy okazji to program to siemens'a tez mam. I żeczywiście widzi jako modem. Wszystko goli.

Jeszcze raz dzięki!! :):):)

Pozdro!

0