Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedziałająca mysz - Mysz przestała działać na windows 7.

06 Lip 2015 01:13 1458 8
  • Poziom 7  
    Witam. W komputerze przestała działać mysz (Na USB), mam 2 systemy na dyskach. Jeden to windows 7 a drugi 10. W dziesiątce wszystko jest ok. W W7 myszka przestała działać po instalacji W10. Mogę ją obsługiwać do momentu wyboru systemów, po wybraniu W10 nie ma problemów. Natomiast po wybraniu W7 gaśnie i po zalogowaniu do systemu już się nie uaktywnia. W menedżerze urządzeń nie widnieje, brak jakiegokolwiek błędu. Spróbowałem ustawić w "Zaawansowane ustawienia systemu" by uruchamiał się Windows 7 bez żadnego oczekiwania. Po reboocie mysz działała więc postanowiłem jeszcze potestować W10. Ten sposób zadziałał chyba z 5 razy a potem przestał działać. Spróbowałem wpiąć na PS/2 obok klawiatury. Mysz działa jak wcześniej na W10 ale na 7 jest taka tylko różnica że się świeci i tyle. Nie można ruszyć kursorem. Co można z tym zrobić? Dziesiątke mam zamiar usunąć tylko najpierw muszę naprawić mysz na 7 ;) Jeśli zły dział prosiłbym o przeniesienie tematu.

Dane kompa:
  • Poziom 7  
    Zrobione screen dodałem z cpu-z.
  • Admin grupy komputery
    I co w związku z tym? Nadal nie wiemy jaka to myszka i jaki system operacyjny. Co jeszcze podłączone jest do portów USB, czy występują inne problemy z urządzeniami USB itd itp?
  • Poziom 37  
    Mescj napisał:
    Dziesiątke mam zamiar usunąć tylko najpierw muszę naprawić mysz na 7

Niekoniecznie, wypalasz sobie na płytę gparted i spod niego możesz sformatować partycję z 10. Co do samego problemu to tak w ramach gdybania proponuję odpiąc wszystko z wyjątkiem myszki i klawiatury. Jeżeli jeszcze nie zadziała to przepiąć w inny port i to powinno rozwiązać problem. Ja miałem dokładnie taki sam problem z minuaturową kamerą na USB. Jeżeli zostawiłem ją podłączoną do USB i zhierowałem system to czasami zdarzało się, że kamera się zawieszała i unieruchamiała mi wszystkie porty USB. Niestety tak może być, że jedno urządzenie USB może wplywać na pracę drugiego z uwagi na fakt, że wszystkie porty USB w ramach tejże magistrali działają na jednym IRQ, czy też jak kto woli przerwaniu.
  • Poziom 7  
    @DriverMSG myszka to ZALMAN ZM-M300
    klawiaturę mam na ps/2 jakiś stary Labtec 8-letni
    Co do systemu to Windows 7 Ultimate X64 SP1 Kompilacja 7601
    Drugi natomiast to Windows 10 Pro TechPreview x64

@Piotr160292 wpinanie pod inne porty usb nic nie daje. Już tak robiłem zostawiając myszkę i klawiaturę. Myszka się wyłacza podczas startu i już.
    Jedyny sposób by tego uniknąć jest ustawienie Windows 7 by się uruchamiał bez wyboru systemów robiąc to na klawiaturze lub ustawiając to w win 10

Potem wyłączyć komputer, zasilanie i go włączyć by wyzbyć się resztek prądu z płyty głównej. Po właczeniu komputera odpala się siódemka i myszka wtedy działa normalnie. Gdy bym jednak zostawił możliwość wyboru systemów myszka się wyłącza i już nie uruchamia. Próbowałem też z przejściówką PS/2 ale nic to nie dało. tak samo jak i z inną myszką

Co do GParted to posiadam takową płytkę, ale nie mam stacji CD/DVD :)

• Admin grupy komputery
    Jest dźwięk informujący o podłączeniu myszki w port USB?
    Czy są jakieś komunikaty w podglądzie zdarzeń, dotyczące myszki lub USB?
    Czy inna myszka działa poprawnie? Czy inne urządzenia USB działają poprawnie?
  • Poziom 37  
    Mescj napisał:
    Co do GParted to posiadam takową płytkę, ale nie mam stacji CD/DVD

Można kupić za 50 zł. byle grata, żeby był. A jak nie porzebujesz to zawsze przecież możesz spróbować nagrać na pendrive'a.

Dodano po 42 [sekundy]:

Proszę, pierwszy lepszy link z google'a: http://www.pendrivelinux.com/install-gparted-on-usb-flash-drive-using-windows/ . W sumie masz też drugą alternatywę. Możesz przecież też równie dobrze z pendrive'a odpalić instalator 7 lub 10, sformatować partycję z 10. i opóścić instalator. Pamiętaj tylko, że w tym momencie rozsypie się bootloader z uwagi na nie istniejący system, więc będziesz musiał dopisać do MBR nowy kod rozruchowy żeby system był łdowany przez bootloader 7, nie 10, bo ona w tym momencie nie istnieje, więc i bootloader nie istnieje, więc rozruch zakończy się błędem. Możesz to uczynić spod instalatora Windowsa wybierając naprawę komputera, a następnie wiersz poleceń i wpisać komendy po każdej wciskając enter:
    bootrec /fixboot
    bootrec /fixmbr
    bootrec /rebuildbcd
    Jeżeli będzie na którymś etapie żądał potwierdzenia to wciskasz mu y i potiwerdzasz enterem. Równie dobrze możesz też po wejściu w naprawę komputera skorzystać z narzędzia naprawy rozruchu, wtedy owe narzędzie za Ciebie odbuduje 7 bootloader.
  • Poziom 7  
    Już sobie poradziłem. Co prawda chodziło mi tylko o samą myszkę by działała. Windowsa to ja się pozbyć potrafię, format dysku z poziomu systemu zrobił wszystko jak należy. z siódemką i 10'tką myszka nie daje rady, próbowałem chyba wszystkiego. Temat można zamknąć.