Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RENAULT scenic czy wystarczy wymienić napinacze pasów !?

30 Maj 2005 14:47 5096 5
 • Poziom 10  
  WITAM! proszę o informację : po niewielkiej stłuczce wystrzeliły mi napinacze pasów bezpieczeństwa - poduszki nienaruszone.- tak się dzieje przy małym wypadku(instrukcja) w serwisie powiedziano mi że trzeba wymienić napinacze i sterownik ( duży koszt!!!) . I teraz pytanie : czy to prawda czy chcą mnie naciągnąć . Czy wystarczy może wymienić same napinacze?? chciałbu żeby to było prawdą :) !!!
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Teoretycznie tak być powinno - wymiana napinaczy wraz ze sterownikiem.
  W praktyce ze sterownika usuwa się crash'a i sterownik ponownie montuje - w końcu to jest tylko zapis o powstałym zdarzeniu w pamięci eeprom lub pamięci w procesorze. Ale tego w serwisie nie robią no chyba że nieoficjalnie :)
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  jeśli naprawdę wystzeliły tylko napinacze to można skasować błąd bez potrzeby ruszania sterownika
 • Poziom 10  
  Dzięki za odpowiedż - czy po kasacji i zamontowaniu napinaczy układ jest jak nowy ( czy wszystko jest jak przed stłuczką ? - chodzi mi o bezpieczeństwo a nie tylko o zgaśnięcie lampki). Jeżeli tak to czy takie coś zrobi serwis czy mam szukać poza serwisem.Gdzie w okolicy Krosna ( podkarpackie) ???
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Witam
  Po zmianie napinaczy i kasacji Crash wszystko wraca do stanu pierwotnego poprostu zostaje usunięta informacja o wypadku czyli tak jakby nigdy nic się nie stało.
  POZDRAWIAM
 • Poziom 10  
  Dziękuję jeszcze raz !!! Pozostaje mi znależć specjalistę od tych spraw.Chętnie okolice Krosna,Krakowa - podjadę . - może ktoś z panów się zgłosi ?? POZDROWIENIA I JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ