Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak oszukać radio samochodowe żeby myślało że ma cd-changer

30 Maj 2005 14:52 6251 9
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam maleńki problem.
    Chciałbym podłączyć w aucie discmana mp3 do radia samochodowego posiadającego wejście/wyjście na zmieniarkę cd.
    Model radia to Panasonic CQ-RD115 len.
    Chciałbym zrobić jakieś obescie, podać odpoweidnie sygnały i napięcia na odpowiednie wyjścia tak, aby radio myślało, że ma podłaczoną zmieniarkę cd.
    Chcę uniknąć kaset-przejściówek itp. Chciałbym sterować głośnością z poziomu radia, żeby to miało jakiś wygląd i sens.
    W załączniku schemat radia - interesować powinna Was strona 15ta. Na niej jest właśnie schamat mojego kaseciaka.
    Aha - po podłączeniu napięcia na wejścia 5,9 i 13 radio dalej nie widziało zmieniarki - dlatego Was proszę o pomoc co i jak mam zrobić.
    Pozdro dla al_ l_ !!!
    Załączniki:
  • Poziom 25  
    gosciu prosisz o pomoc a zabierasz nam punkty !!! bardzo nie ładnie z twojej strony

pozdrawiam marniu
  • Poziom 10  
    marniu wielkie sorki, że tak się stało :(
    Jestem jeszcze zielony w te sprawy więc się pomyliłem. Teraz nie powinno pobierać nic za downloada.

Yca - od tamtej stronki zaczęłem poszukiwania ale niestety tam jest tylko schemat kabla do zmieniarki, który nic nie pomaga.

Problem więc istnieje dalej ... :(

Dodano po 12 [minuty]:

kurde, nie wiem jak zlikwidować to, żeby od Was nie pobierało punktów za download...
    jak ktoś będzie wiedział jak mi pomóc niech napisze do mnie na maila, to Mu odeślę schemat.
    Pozdro!
  • Poziom 25  
    poprostu wez opcje zmien i tam jest chyba na dole rezygnuje z prowizji jak sie nie myle , to powinno zlikwidowac ten problem

pozdrawiam marniu
  • Spec od car audio
    Ech ja bym się tak nie cieszył, bo to Panasonic a do Panasonica jest tylko piekielnie drogie emu zmieniacza na PICu. Chociaż gdzieś widziałem kiedyś opis emulatora a w zasadzie sterownika do Yampa pod Panasonica. Ale było to dawno i nieprawda.
  • Spec od car audio
    Powinien ale ostrożnie bo Panasonic sklepowy może się z czymś takim wieszać.
  • Poziom 10  
    oki, tylko tak, jak mówiłem już próbowałem podłaczyć - oszukac radyjko i po podłaczeniu takich napięć jakie są wymagane na wejściach nic się nie dzieje. Dlautego Was proszę o pomoc.

A po wpisaniu -0.01 a nawet nie wpisywaniu nic ciągle wyświetla się komunikat o tym, że pobierze punkty, dlatego schamt wyślę za darmo na maila wszystkim zainteresowanym.
  • Poziom 43  
    Niestety, same napięcia nic Ci nie dadzą, procesor radia musi "dogadać" się z procesorem zmieniarki żeby AUX się uaktywniło.

A co do schematu to mogłeś wyciąć fragment lub umieścić go na uploadzie Elektrody i wskazać link.
    Elektroda nie jest z gumy, żeby pakować wszędzie pełne schematy. A o prowizji to trzeba było pomyśleć od razy o zerowej.
    A żeby zmienić prowizję dla pliku powineneś go usunąć i uploadować jeszcze raz.

SławeK