Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Jaki silnik. diesel czy benzyna

06 Lip 2015 14:29 603 1
  • Poziom 6  
    Witam. Chciałbym się was poradzić w pewnej kwestii.
    Byłem posiadaczem Opla Zafiry(2001 rok, 2.0 diesel, 101km). Samochodu używam(używałem) głównie do jazdy w trasy najczęściej do 80-100km w ciągu dwóch dni. Lecz ten samochód służył także w mojej firmie do transportowania różnego rodzaju ogrodzeń kutych, bram czy innych tego typu rzeczy oraz materiałów do wykonywania tych konstrukcji. Wiadomo, samochód był także wykorzystywany w trasy(najczęsciej w wakacje) do 1000km. Ogólnie bardzo dobrze mi służył.
    Przechodząc do rzeczy. Rozglądam się za samochodem, najlepiej który posiada napęd 4x4. Jakaś terenówka. I mam problem z wyborem silnika. Nie wiem czy kupować silniki benzynowe i do tego wkładać instalacje gazowe, czy pozostać przy dieselu. Moją uwagę zwróciła suzuki grand vitara(2006, 2.0 B+G, 140KM). Samochód znalazłem w komisie ale udało mi się skontaktować z jego wcześniejszym właścicielem, który powiedział, że sprzedał go dlatego, że samochód ten palił dużo gazu(15L to było minimum). I w tym momencie nie mogę się zdecydować czy szukać samochodu z silnikiem 2.0 oraz większe w Dieselu czy znaleźć coś 2.4 w benzynie i do tego wkładać gaz.
    Wiadomo że samochód ten będzie używany nadal do transportowania ww. konstrukcji co będzie zwiększać jego spalanie.
    Liczę na wasze propozycję. Ogólnie chodzi o samochody terenowe np. mitsubishi outlander, Toyota Rav itp ;)
    Pozdrawiam, Paweł.
  • Poziom 13  
    Jeżeli jeździ dużo, to bierz diesla, jak się będziesz upierać na benzynę, to szukaj już zagazowaną, ja osobiście brałbym diesla.