Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błędy podczas uruchamiania PC, zawieszanie się podczas pracy.

06 Lip 2015 14:31 558 7
  • Poziom 16  
    Hej, od jakiegoś czasu mam problemy z komputerem. Podczas uruchamiania wyskakują mi takie oto błędy:
    Błędy podczas uruchamiania PC, zawieszanie się podczas pracy. Błędy podczas uruchamiania PC, zawieszanie się podczas pracy. Błędy podczas uruchamiania PC, zawieszanie się podczas pracy.

Zdarza się także, że po uruchomieniu (za setnym razem) komputera odpala się ale za chwilę łapie zawiechę i jedynie mogę do zresetować.
    Jeśli to ważne to jakiś czas temu też wygrywałem system na nowo ale nic się nie zmieniło. Dzisiaj czyściłem komputer, sprawdzałem wszystkie kable, czy są dobrze podłączone.
    Naprawa także nic nie dała.

Jeśli zaproponujecie mi abym sprawdził coś jakimiś programami to bardzo bym prosił dodatkowo o jakąś krótką instrukcję co i jak zrobić.

DYSK SYSTEMOWY:
    Błędy podczas uruchamiania PC, zawieszanie się podczas pracy. Błędy podczas uruchamiania PC, zawieszanie się podczas pracy.

Procesor Core 2 Quad 2.40 Q6600
    Ram 4 GB
    Płyta: MIS Mainboard G41M-P26
    Zasilacz Silverpower (Seasonic) 650W SP-SS650
    Radeon HD 5770 1GB
  • Poziom 16  
    Wcale mi to nie pomogło bo niczego z tego nie rozumiem.
  • Poziom 37  
    Wymień taśmę/kabel do dysku. C7 ma wyoską wartość, co zwiastuje zazwyczaj problem z kablem. Taki kabel kosztuje 10-20 zł., tak więc nie jest to majątek i warto spróbować w ciemno wymienić.
    Dodano po 2 [minuty]:

Cytat:

Incorrectly configured, old, or corrupted device drivers. (very common)
    Corruption in Windows registry from a recent software change (install or uninstall).
    Virus or malware infection that has corrupted Windows system files or Windows Operating System-related program files.
    Driver conflict after installing new hardware.
    Damaged or removed system files after you’ve installed software or drivers related to Windows Operating System.
    Error 0xE9 blue screen caused by a damaged hard disk.
    ACTIVE_EX_WORKER_THREAD_TERMINATION STOP error due to memory (RAM) corruption.

ACTIVE_EX_WORKER_THREAD_TERMINATION blue screen errors can be caused by a variety of hardware, firmware, driver, or software issues.
    Jak widać dysk może być problemem, więc proponuję zacząć od taśmy/kabla sygnałowego łączącego dysk z mobo. Jeżeli to nie pomoże proponuję w następnej kolejności przeskanować system na obceność wirusów za pomocą dowolnego antyiwrusa, który znajdziesz wpisując w google antywirus live cd. Jeżeli okaże się, że system jest czysty, ewentualnie po usunięciu infekcji dalej będzie to samo to można jeszcze sprawdzić RAM i jeżeli jest ok to szybciej chyba będzie strzelić format,niż dojść co się stało.

Dodano po 3 [minuty]:

A, właśnie. Możesz jeszcze sprawdzić tryb awaryjny.
  • Poziom 16  
    Okej sprawdzę ten kabel. Co do skanowania czy formatu to jest sens to robić jeśli już wcześniej formatowałem i problem nie minął?
  • Poziom 37  
    Nie, w takim razie problem jest sprzętowy... Jak pisałem podmień kabel i jak nie pomoże to spróbuj sprawdzić RAM. Najlepiej byłoby jakbyś pożyczył od kogoś chociaż jedną kostkę i na niej potestował. Od biedy może być memtest, ale ten program idealny niestety nie jest i zdarza mu się przepuszczać uszkodzoną pamięć.
  • Poziom 16  
    Zmienię i potestuję, ten błąd też nie zawsze wyskakuje ale jak już się pojawi to przez dłuższy czas nie mogę odpalić kompa. Z tym ramem to nie mam za bardzo od kogo;/
    Żaden program nie jest dobry?