Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry TV FullHD 50-50'' do 6000zł

06 Lip 2015 14:50 585 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    W dniu dzisiejszym zostałem zmuszony do wymiany TV. 8 Letnia Plazma LG 42 już chyba skończyła swój żywot. (2 Naprawy)

Potrzebuje TV do salonu. Nie mam żadnej TV kablowej z telewizora korzystam tylko i wyłącznie jako monitor pod komputer mac mini i na nim odtwarzam filmy. Planuje zamienić komputer na coś na iTX wiec pewnie będę czasem na tym grał lub PS4/XONE. Wcześniejszy TV był HD Ready. Teraz chce przeskoczyć na coś lepszego. Do ekranu jest jakieś 3m. wiec nie wiem czy jest już sens brania 4K. Nie potrzebuje również 3D ani żadnych przeglądarek internetowych. Stream będzie szedł z komputera.
    Zależy mi głownie na dobrej jakości matrycy. Granica do 6000zł
    Proszę o pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 50m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 + czasem dziecko
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kanapa ma 4/3,5m wiec nie wiem czy ma to znaczenia.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? W tym momencie bedzie stał może kiedyś bedzie możliwość powieszenia.
    6. Jak słońce świeci w pokoju ?
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42 PADŁ
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepszą jakość obrazu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głownie HD nie wiem czy jest sesn isć w 4K
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer po HDMI z czasem PS4 lub XONE
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak ale przez komputer.
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? I w dzien i w nocy
    17. Preferencje co do wielkości? Minimum 50 cali lub 55
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie menu.
    19. Preferencje co do marki ? Samsung LG Sharp
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzebuję
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000zł
  • Poziom 1