Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative inspire t3100 2.1

dawoid19 06 Jul 2015 16:51 699 3
    dawoid19
    Level 2  
    Witam, od ładnych paru lat używam głośników Creative inspire t3100 2.1, nie narzekam na nie, lecz od jakiegoś czasu mam zanik dźwięku w lewym głośnikiu, gpodłączaniam inny głośnik( moim zdaniem sprawny) jest to samo, moje pytanie na koniec czy da sie to naprawić? Moim zdaniem jest cos nie tak z subem, konkretnie z wejściem od lewego głośnika, zaglądalem do środSubarua niby ok, próbowałemdociskac, czyścić, nic nie pomogło, Dziękuję za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam Dawid
    NIXIE_123
    Level 32  
    Moźe być przetarty w środku kabel wejściowy sygnału (ten który ma końcówkę jack)

Dodano po 41 [sekundy]:

W środku kabla oczywiście, nie w środku suba
    dawoid19
    Level 2  
    Z kablami wszystko w porządku, podłączałem dobry głośnik to samo, nie wiem co sie dzieje, juz mam dosc słuchania z jednego głosnika
    NIXIE_123
    Level 32  
    Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi nie o kable, które idą do głośników, tylko ten jeden kabel, który masz wpięty do karty dźwiękowej w komputerze czyli kabel sygnałowy a drugi jego koniec idzie do subwoofera. Jeżeli uszkodzi się któraś z żył, to wzmacniacz, który jest w subwooferze nie dostaje sygnału z komputera i nie wzmacnia go dalej do głośników.

Oczywiście, sam wzmacniacz również może być uszkodzony, ale doświadczenie podpowiada mi, że to
    wina chińskiego kabla, które uwielbiają się przecierać w środku powodując różne cuda, stąd ten cały ambaras.
    Uwierz mi, spotkałem się już z baardzo wieloma takimi sytuacjami.

Możesz to sprawdzić ruszając kabel, wyginając go w różnych punktach (w tym przy wtyczce), ale nie zawsze to pomaga.
    Podłącz też głośniki do innego źródła sygnału (np. telefon) bo może gniazdo w komputerze nie łączy.

Powodzenia