Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie trzech Inverterów do podglądu online pvmonitor

r.keson 06 Lip 2015 17:36 1812 14
  • #1 06 Lip 2015 17:36
    r.keson
    Poziom 12  

Jak podłączyć według tego schematu który jest w poniższym linku 3 Inwertery jedno fazowe po 3 kvp na każdą z faz L1,L2,L3 żeby wszystko pokazywało w necie prawidłowo bez przekłamań. Ten schemat pokazuje tylko 1 Inwerter podłączony do jednej fazy.
    http://pvmonitor.pl/images/pomiar_poboru_LK2_0.jpg
    Dzięki

0 14
  • #2 06 Lip 2015 17:58
    Bobyx1968
    Poziom 16  

Wg. mnie tak jak na załączonym obrazku tylko zamiast licznika 1-fazowego stosujesz licznik 3-fazowy taki jak na prawo od nadmiarówki i pod każdą z faz łączysz osobno każdy z inwerterów. Przekłamań żadnych być nie powinno.

0
  • #3 06 Lip 2015 18:22
    r.keson
    Poziom 12  

Hm to mam rozumieć ze mogę zastosować taki sam licznik 3 fazowy jak na załączonym rysunku ? tylko pytanie czy na tym liczniku trzy fazowym odczytam jaka była produkcja na każdym inwerterze mnie się wydaje że ten licznik orno nie rozbija przepływu na fazy tylko wszystko sumuje. Co wy sądzicie o tym .

0
  • #4 06 Lip 2015 20:00
    Bobyx1968
    Poziom 16  

Informację o produkcji przez poszczególne inwertery uzyskasz z nich samych - więc po co odczyt cząstkowy. Moim zdaniem istotna jest informacja o całkowitej produkcji. Na potrzeby PVmonitor też raczej przyda się łączna ilość energii.

0
  • #5 06 Lip 2015 20:12
    r.keson
    Poziom 12  

Ze odczytam z falownika to wiem ale czy jak podłącze falowniki pod l2 i l3 jednofazowe będą one przy tym schemacie pokazywać prawidłową produkcję ? Na tym schemacie jest jeden licznik jedno fazowy podłączony do jednego falownika natomiast licznik trójfazowy będzie sumował zużytą energię a wyprodukowana będzie tylko pokazywana z l1 ? Tak jest czy coś tu nie czaję ?

Ja bym zastosował na wyjście z falowników licznik 3 fazowy zamiast tego jednofazowego a pozostały schemat bym tak zostawił jak jest narysowany.

0
  • #6 06 Lip 2015 20:29
    Bobyx1968
    Poziom 16  

A czy ja mówię coś innego niż to, co powiedziałeś w konkluzji swojej ostatniej wypowiedzi.........

1
  • #7 06 Lip 2015 20:57
    r.keson
    Poziom 12  

Może mówisz dobrze ale w które miejsce wpiąć 2 falowniki ? Zmienić licznik na 3 fazowy ?

Dodano po 3 [minuty]:

r.keson napisał:
    Może mówisz dobrze ale w które miejsce wpiąć 2 falowniki ? Zmienić licznik na 3 fazowy ?

I czy licznik ORNO model: OR-WE-505 będzie dobry ? Może jakieś sugestie co do licznika

0
  • #8 06 Lip 2015 22:18
    putas
    Specjalista - odnawialne źródła energii

- można zastosować licznik 3F (tak jak przy zużyciu) - rejestrowana będzie
    łączna produkcja, można zastosować dowolny licznik 3F z wyjściem impulsowym
    - można zmienić na LK1,2 i podłączyć 3 osobne liczniki 1F oraz zastosować nowy
    testowy soft do LK obsługujący 4 liczniki (3 liczniki produkcji + licznik
    zużycia domu) - na razie będzie rejestrowana łączna produkcja, ale za jakiś czas będzie rejestrowana osobno produkcja z każdego inwertera,
    niedługo powinno się nam udać uruchomić taką funkcjonalność na naszej
    stronie.

0
  • #9 06 Lip 2015 22:55
    r.keson
    Poziom 12  

putas napisał:
    - można zastosować licznik 3F (tak jak przy zużyciu) - rejestrowana będzie
    łączna produkcja, można zastosować dowolny licznik 3F z wyjściem impulsowym
    - można zmienić na LK1,2 i podłączyć 3 osobne liczniki 1F oraz zastosować nowy
    testowy soft do LK obsługujący 4 liczniki (3 liczniki produkcji + licznik
    zużycia domu) - na razie będzie rejestrowana łączna produkcja, ale za jakiś czas będzie rejestrowana osobno produkcja z każdego inwertera,
    niedługo powinno się nam udać uruchomić taką funkcjonalność na naszej
    stronie.

putas a możesz podrzucić linka do tego softu żeby go przetestować i podpowiedz jaki kupić lan kontroler żeby to na waszej stronie dobrze hulało. Też myślę kupić 3 liczniki jedno fazowe żeby mieć przegląd online ile produkuje każdy falownik.

0
  • #10 06 Lip 2015 23:32
    putas

Kup LK 1,2 i zmontuj wszystko.
    Potem pomyślimy o sofcie, bo się jeszcze dopieszcza...

0
  • #11 07 Lip 2015 07:39
    r.keson
    Poziom 12  

A jak zakupię wersje v2.0 to będzie też ok ? Zależy mi na tym aby sterownik był w obudowie.

0
  • #12 07 Lip 2015 11:57
    putas

Do wersji LK2,0 nie ma i nie wiem czy będzie soft obsługujący 4 liczniki.
    Przy wersji LK2,0 będziesz mógł podłączyć tylko licznik 3F zamiast trzech liczników 1F.
    A obudowa to nie problem, kupisz większą puszkę natynkową za 5-10zł i już będzie obudowa.

0
  • #13 07 Lip 2015 12:29
    r.keson
    Poziom 12  

A dwa liczniki 3 fazowe mogę do niego podłączyć ? po drugie nie bardzo mogę odnaleźć kto jeszcze sprzedaje LK 1.2 ponieważ kończą z nim produkcję

0
  • #14 07 Lip 2015 13:01
    putas

Słabo szukałeś.
    Tam jest tylko 7 linków i na 3 stronach jest dostępny...
    - pierwszy od góry link- http://www.wirelesslan.pl/product_info.php/products_id/2269
    - i kolejny - http://www.wisp.pl/index.php?p2625,lan-kontroler
    - i kolejny - http://www.cyberteam.pl/produkt/show/1493/LAN_kontroler

Dodano po 3 [minuty]:

r.keson napisał:
    A dwa liczniki 3 fazowe mogę do niego podłączyć?

Przy zmienionym sofcie (tym co mamy w testach) można podłączyć do 4 liczników i nie ma znaczenia czy 1F czy 3F. LK po prostu zlicza impulsy bez znaczenia co mu je podaje. Można podłączyć wodomierz, ciepłomierz, licznik obrotów i cokolwiek jeszcze dusza zapragnie - byle były podawane odpowiednie impulsy do zliczania.

0
  • #15 27 Sie 2015 19:31
    r.keson
    Poziom 12  

Mam już 2 LK i wszystko będzie działać.

0