Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iiyama PLB2409HDS - Trafo DARFON 80GL24T-23-DN

Arrow 06 Lip 2015 18:30 2706 4
  • #1 06 Lip 2015 18:30
    Arrow
    Poziom 12  

Witam,

Czy ktoś może mi potwierdzić wartości rezystancji na wyprowadzeniach transformatorka DARFON 80GL24T-23-DN?

Zmierzone na wyprowadzeniach:
    7-8 530 Ohm
    1-5 0 Ohm
    2-6 0 Ohm

Proszę o potwierdzenie, gdyż nie udało mi się znaleźć w sieci.

Pozdrawiam,
    Sylwek

0 4
  • #2 27 Lip 2015 18:50
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Ale Masz w monitorze takie drugie - jaki zatem problem porównać?
    Pozdrawiam.

0
  • #3 09 Sie 2015 17:13
    Arrow
    Poziom 12  

Witam,

@dariuszm2: w tym monitorze jest tylko jedno trafko, nie mniej jednak udało mi się ustalić że jest ono OK.

Wymieniłem świetlówki oraz elektrolity na płytce zasilania, niestety po tym zabiegu nadal brak rezultatu w postaci działającego monitora, baa sytuacja uległa nawet pogorszeniu.
    Wcześniej monitor załączał diodę standby teraz jest kompletnie martwy.

Pomiary napięć na płytce zasilania wskazują że jest sprawna, odpiąłem więc płytkę z µC i powałem przez rezystor 10k sygnał ON/OFF, świetlówki świecą.

Sprawdziłem więc napięcia na płytce z µC... tutaj brak 3,3V! Napięcie 5V dochodzi na wejście.
    Wylutowałem stabilizator, i sprawdziłem rezystancję między wyjściem stabilizatora a masą i tu ZWARCIE 0,3Ω wylutowałem więc drugi stabilizator na 1,2V niestety nadal to samo.
    Instrukcja serwisowa sugeruję już tylko wymianę głównego µC (NT68673UMFG Novatek).

W celu potwierdzenia że to on jest winny podpoiłem zasilacz stabilizowany do padów stabilizatora na 3,3V i powoli zwiększałem prąd aż do 1A.
    Jedynym grzejącym się elementem był właśnie Novatek.

Widziałem że można kupić takie scalaki na chińskich portalach, pytanie czy jest sens?
    Czy on ma jakiś EEPROM/Flash który trzeba będzie programować po podmianie czy wszystko jest trzymane w zewnętrznym EEPROM'ie?

0
  • Pomocny post
    #4 09 Sie 2015 23:09
    rob1
    Poziom 23  

IIyama bardzo ładnie pracuje i świeci.
    Pozostaje pytanie jak doszło do uszkodzenia Novateka??
    Jest tez tam pamięć SPI tam jest program obsługi monitora.
    Powinieneś wymienić Novateka ,wszystkie stabilizatory i moze być uszkodzona tez pamięć SPI
    Co do sensu naprawy pozostawiam ja tobie.

1
  • #5 12 Sie 2015 19:38
    Arrow
    Poziom 12  

Niestety nie jest tak różowo jak myślałem... w oczekiwaniu na NT68673UMFG postanowiłem złożyć matryce i resztę monitora do kupy.
    Przed zmontowaniem wszystkiego postanowiłem dla pewności raz jeszcze uruchomić inwerter bez płyty sterującej (tutaj dodam że świetlówki nie są zamontowane, a jedynie zamontowane w tym metalowych rynienkach) no i Zonk.
    Świetlówki mrugają jak stroboskop, czasem udało im się zaświecić natomiast było widać ze 2 z 4 nie świecą pełną długością!
    Jakieś wskazówki, jak sprawdzić czy to nie moja wina, sam wymieniałem świetlówki i może nie mają dobrego kontaktu? albo to jednak inwerter?

0