Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAguna II nawigacja carminat - Laguna II brak sygnału gps oraz wyświetlenia radi

06 Lip 2015 19:22 5328 9
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich! Mam duży problem z moją Renatą z 2002 roku initale. Otóż po odłączeniu akumulatora na kilka godzin zanikł mi sygnał gps nie łapie żadnej satelity na czerwono satelita i tcm. Zamówiłem nową antenę mimo że nawigacja pokazywała że widzi ją. Trzy dni później przestało mi się wyświetlać na lcd radio i przestało działać sterowanie z kierownicy... Odłączyłem znowu aku. ale nic nie pomogło poza tym że radio nie działa bo trzeba wpisać kod którego nie widać... Odłączyłem wszystkie wtyczki i przeleciałem kontaktem na wszelki wypadek, znowu nic. Nowa antena też nic nie zmieniła. Wziąłem na podmianę ze 3 czytniki cd niestety one wogóle nie działały chyba że wziąłem z centralką która jest nad radiem to wtedy tak samo jak u mnie to chodziło. Wymontowałem lcd i spr kabel łączący z cd pin po pinie i wszędzie jest przejście. rozłożyłem ekran spr taśmę łącząca i też nic nie pomogło. Nie podmieniałem jedynie radia, które może się uszkodziło poźniej. choć wąpie żeby miało to jakiś wpływ na gps który nadal nie działa... Już nie mam siły na to. Mniejsza z nawigacją ale radio i sterowanie z kierownicy najważniejsze:D
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Nie masz kodu do radia?

Co do nawigacji to zrób test, autokonfig, zobaczysz jaką liczbę satelit widzi Lalka. Opis podesłałem na PW.
  • Poziom 14  
    Kod mam ale wyświetlenia Nie mam i sterowania z kierownicy...

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

Dzięki wielkie:) ogólnie udało mi się odpalić radio drobny szczegół przyciski M i C nacisnąć a wtedy odpalić radio i sterowanie i wyświetlenie działa jak trzeba ja robiłem na odpalonym radiu i nie chciało odpalić. Co do nawigacji rzeczywiście nie pokazywało mi żadnej satelity czytaj 0. Zamontowałem wcześniej kupioną nową antenę bezpośrednio pod czytnik a kostkę umieściłem tymczasowo koło drivera na podszybiu. Na razie nic nie łapie ale może jak pojeżdżę to w końcu złapie sygnał. Specjalnie nie będę jeździł. Tylko że nawigacja pokazuje oprócz czerwonej sat to czerwoną płytę i czerwony napis tcm. No ale poczekamy zobaczymy najbardziej chodziło mi o radio:D Dzięki wielkie.
  • Poziom 2  
    Witam mam też podobny problem.
    Nie łapie sygnału gps w lagunie .
    Jak sprawdzić ile jest satelitą?

Druga sprawa,radio działa Ale strasznie słabo odbiera falę radiowe . Czy można to jakoś naprawić?
  • Poziom 36  
    KlimczakAdam napisał:
    Witam mam też podobny problem.
    Nie łapie sygnału gps w lagunie .
    Jak sprawdzić ile jest satelitą?

Druga sprawa,radio działa Ale strasznie słabo odbiera falę radiowe . Czy można to jakoś naprawić?

A co do tej pory sam sprawdziłeś ?

Nic ?!
  • Poziom 2  
    Mam lagune miesiąca i nic o niej nie wiem.

Wiem że płytę widzi i czyta.
    A jeśli chodzi o radio to słychać stację Ale bardzo duże są zakłócenia
  • Poziom 14  
    Spr połączenie anteny radia czy wtyczka nie zasniedziala itp. Możliwe ze antena GPS ci siadła nowa nie oryginalna jakieś 5 dych. Pozdro
  • Poziom 8  
    Witam
    podłącze się pod temat. u mnie jest taki problem ze gaśnie wszystko prócz radia - radio gra navi gaśnie - czarny ekran i brak sterowania z kierownicy. Po wyjęciu karty i włożeniu przez jakiś czas jest ok i problem wraca - raz po 10 min raz po 5 a czasem działa godzinę, potem navi się wyłącza kilkukrotnie a potem ciemno. kostki podłączeniowe sprawdziłem - wszystko czyste bez śniedzi .
    Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    spider42 napisał:
    Witam
    podłącze się pod temat. u mnie jest taki problem ze gaśnie wszystko prócz radia - radio gra navi gaśnie - czarny ekran i brak sterowania z kierownicy. Po wyjęciu karty i włożeniu przez jakiś czas jest ok i problem wraca - raz po 10 min raz po 5 a czasem działa godzinę, potem navi się wyłącza kilkukrotnie a potem ciemno. kostki podłączeniowe sprawdziłem - wszystko czyste bez śniedzi .
    Pozdrawiam

Podobnie :

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    A co do tej pory sam sprawdziłeś ?

Nic ?!
  • Poziom 15  
    spider42 napisał:
    kostki podłączeniowe sprawdziłem - wszystko czyste bez śniedzi .

Gdzie kolega sprawdzał te kostki? Tylko przy radiu czy też przy wyświetlaczu navi i czytniku CD? Bo kostek jest sporo w tym układzie radia i navi.