Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MRM - Maszyna wspomagająca poranne mycie zębów

mi_ma 06 Jul 2015 19:36 5766 7
  • MRM - Maszyna wspomagająca poranne mycie zębów

Niby mówi się, że potrzeba matką wynalazków, ale czy na pewno? Czy każda potrzeba jest rzeczywiście potrzebą, czy tylko receptą na lenistwo? I czy rzeczywiście ułatwia nam życie? Takie pytania przychodzą na myśl poznając poniższy projekt, jakim jest niewielka stacja obsługująca co rano naszą szczoteczkę do zębów.
    Autor projektu twierdzi, zresztą pewnie słusznie, że obecnie życie charakteryzuje się niezwykłym pędem, a najwyższą wartością staje się czas. Zainspirowany tą myślą zauważył, jak wiele sekund z codziennego życia traci bezpowrotnie musząc codziennie wyciskać odpowiednią porcję pasty do zębów na szczoteczkę. Niemalże sterroryzowany takim marnotrawstwem postanowił zautomatyzować tą czynność ratując cenne sekundy. MRM - Morning Routine Machine - ma zadanie oszczędzać co rano nasz cenny czas wyciskając na szczoteczkę optymalną ilość pasty i przygotować szczoteczkę do użycia z samego rana (lub w innej porze, jaką sobie użytkownik ustawi).

Link do filmu (niepublicznego) https://www.youtube.com/watch?t=41&v=XZJTUMeWO8k

Niezwykle skomplikowana konstrukcja mechaniczna zaprojektowana z użyciem takich narzędzi jak Illustrator i Fusion 360, której części zostały wykonane w technologii druku 3D oraz cięte laserowo (i zmontowane na obskurnej drewnianej płycie) pozwala za pomocą serwomechanizmów oraz kombajnu elektronicznego (jakim jest w tym wypadku moduł uruchomieniowy Intel Edison) punktualnie niczym szwajcarski zegarek, z dokładnością do milimetrów nałożyć idealną porcję pasty do zębów, którą następnie można w ten innowacyjny sposób umyć zęby. Urządzenie jest też niezwykle nieenergooszczędne (w końcu czas to pieniądz) i zasilane jest z zasilacza 5V 3A.

MRM - Maszyna wspomagająca poranne mycie zębów MRM - Maszyna wspomagająca poranne mycie zębów MRM - Maszyna wspomagająca poranne mycie zębów MRM - Maszyna wspomagająca poranne mycie zębów
    MRM - Maszyna wspomagająca poranne mycie zębów MRM - Maszyna wspomagająca poranne mycie zębów MRM - Maszyna wspomagająca poranne mycie zębów MRM - Maszyna wspomagająca poranne mycie zębów

Jeden z użytkowników instructables stwierdził w komentarzu "Jak mogłem bez tego do tej pory żyć?". Ja na to odpowiem tylko: nie wiem.:) Zastanawiam się, czy zaoszczędzonych sekund wystarczy na uzupełnianie zasobnika na pastę, czyszczenie urządzenia, mycie szczoteczki z zaschniętą pastą, gdy zaśpię oraz odpleśnianie urządzenia. Tego niestety też nie wiem i pewnie się nie dowiem, ale już boję się kolejnego projektu autora, gdy ten odkryje na przykład, jak wiele sekund ucieka nam w trakcie innych czynności takich jak poranna wizyta w ubikacji, drapanie się, ziewanie itp. Oby nieprędko autor odkrył możliwości chociażby cewników, ponieważ obawiam się, że mógłby zrobić sobie krzywdę...
    Podsumowując: potrzeba matką wynalazków... Chciałbym, aby moimi największymi problemami były tylko takie potrzeby. :)

Źródło http://www.instructables.com/id/Morning-Routine-Machine/?ALLSTEPS
    About Author
    mi_ma
    Translator, editor
    Has specialization in: elektronika wojskowa
    mi_ma wrote 831 posts with rating 799. Live in city Wrocław. Been with us since 2006 year.
    Bartek.k.k
    Level 21  
    Ta ilość pasty na załączonym zdjęciu i tak jest nieprawidłowa, więc gdzie ta idealna porcja?
    xdiax
    Level 22  
    Maszyna Rube'a Goldberga– przesadnie rozbudowane urządzenie lub seria mechanizmów działających na zasadzie domina, które w złożony sposób wykonują bardzo proste czynności.
    lukkow10
    Level 10  
    Pytanie czy czas poświęcony na stworzenie tego wynalazku jest współmierny do zaoszczędzonych sekund, które i tak straci np. stojąc w korku
    Ayost
    Level 12  
    Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem, ale czy jest to komuś w ogóle potrzebne?
    User removed account
    Level 1