Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diagnoza astra f 1.6 16v -

06 Lip 2015 19:38 624 8
  • Poziom 9  
    Witam Serdecznie wszystkich . Potrzebuje waszej pomocy.

Posiadam Opla astre F. z 1996 roku. 1.6 16v Benzyna . Po odpaleniu silnika po 3 sekundach zapala się check engine i silnik zaczyna nie równo chodzić. Zmieniłem świece bo myślałem ze od nich w jednej było trochę oleju. z wierzchu. Zrobiłem zworkę w 16 pinowym gnieździe lecz nie potrafię odczytać tego kodu. Mianowicie jest tak.

Jedno Mrugniecię przerwa z 0.5 sekundy potem cztery mrugnięcia przerwa potem 10 mrugnięć przerwa i potem 5 mrugnięć przerwa i tak cały czas w nieskończoność razy . Czy ktoś może pomóc ?
  • Poziom 42  
    Zawsze po rozpoczęciu powinno być że dla informacji o rozpoczęciu aktywacji odczytu
    z pamięci podany zostanie 3-krotnie kod 12. Odczyt kodu 12 wygląda następująco: kontrolka zapali się jeden raz, potem przerwa ok. 1 s, następnie kontrolka zapali się dwukrotnie w odstępie 1/2 s. To oznacza cyfry 1 i 2, a więc kod 12. Po następnych 3 s następuje drugi odczyt kodu. Po kolejnych 3 s - trzeci i ostatni.

U ciebie nic nie pasuje, może coś źle robisz ?
  • Poziom 9  
    zwieram pin 3 i 4 w gniezdzie 16 pinowym "3" i "4" od lewej. Tak jak na schemacie 3 i 4 od góry czyli 5 i 6 od dołu wiem .że nic nie pasuje akurat to procedurę przeczytałem . i nie mogę zrozumieć błędu. 1 4 10 5 przerwa 3 sekundy . i tak w około.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    10 mrugnięć to zero.
    P1405 - EGR, zacięty zawór lub uszkodzony potencjometr.
    leonov napisał:
    podany zostanie 3-krotnie kod 12

Nie w nim.
  • Poziom 9  
    Bardzo ci dziękuje za pomoc w zdiagnowcowaniu mam nadzieje ze to będzie to. Tylko cieżko się dostać do niego spróbuje go wyczyścić ewnetualnie zmienić a da się jakoś sprawdzić czy to akurat on ? ominąć czy jak ? niby go znalazłem ale nie wiem czy go odkręcę .
  • Poziom 13  
    Najlepiej podmień, to częsta usterka w tych silnikach.
  • Poziom 9  
    a odkręcał ktoś go ? co trzeba odkręcić by w miarę swobodnie go odkręcić ?
  • Poziom 9  
    Nie tyle .że nie chce mi się szukać tylko mam bardzo mało czasu ostatnio. Będę zaślepiał dzięki wielkie za tutorial znaleziony. Ja naprawiłem tak doraźnie na parę dni żeby auto jeździło młotek klucz metalowy i poobijałem dookoła heh check znikł i chodzi równo ale pewnie nie za długo . Jeszcze raz dzięki.