Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanussi TL Advantage 800 - wypięte wtyczki wokół bębna

kashinho 06 Lip 2015 20:15 765 5
  • #1 06 Lip 2015 20:15
    kashinho
    Poziom 8  

Witam,
    Mam pewien problem z pralką Zanussi TL Advantage 800. W pralce wkoło bębna znajduje się okablowanie.
    Padł mi pasek klinowy i najprawdopodobniej przy usterce "pociągnął" za sobą okablowanie, które wypięło się z gniazda przy bębnie i okręciło się wokół silnika.

Próbowałem znaleźć instrukcję serwisową, żeby sprawdzić w jaki sposób wtyki powinny siedzieć w gniazdach ale niestety poszukiwania skończyły się niepowodzeniem.

Obfotografowałem wiązkę i w związku z tym mam pytanie:
    Czy kable przedstawione na obrazku są tylko i wyłącznie zasilającymi czy też kolejność podłączenia jest tu ważna?

Pojedyncze wtyki przedstawione na zdjęciach spokojnie można wpiąć w gniazdo, natomiast pojawia się problem przy szerokim wtyku - czy ma być to gdzie wpięte czy to zapasowa wiązka?

Dziękuję z góry za podpowiedzi.

0 5
  • Pomocny post
    #2 06 Lip 2015 22:24
    Paw_el

Specjalista AGD

kashinho napisał:
    natomiast pojawia się problem przy szerokim wtyku - czy ma być to gdzie wpięte

Witam.
    Jeśli chodzi Ci o tą z pierwszego zdjęcia to podłączasz ją do kostki silnika.
    kashinho napisał:
    Pojedyncze wtyki przedstawione na zdjęciach spokojnie można wpiąć w gniazdo

Jeśli to są wszystkie wtyki które wyrwał pasek to pozostałe są przewodami od grzałki.

1
  • #3 09 Lip 2015 11:08
    kashinho
    Poziom 8  

Problem jest trochę bardziej skomplikowany. Podczas zerwania paska, kable okręciły się wokół motoru i zostały wypięte z gniazda.
    Podłączyłem je w sposób jaki wydawał mi się prawidłowy - niestety przy próbie włączenia pralki następuje zwarcie i wywala korki.
    Niestety nie mam instrukcji serwisowej i nie wiem dokładnie czy wtyki siedzą w gnieździe w odpowiednich miejscach.
    Czy ktoś byłby w stanie pomóc?
    W załączniku pokazano jak wtyki siedzą w gnieździe

0
  • #4 09 Lip 2015 22:53
    Paw_el

Specjalista AGD

kashinho napisał:
    Czy ktoś byłby w stanie pomóc?

Witam.
    Z tego załącznika absolutnie nic nie wynika, oprócz tego tylko że wtyczki są włożone a jakie kolory przewodów podpiąłeś do grzałki tym się nie chwalisz.
    I jak Ci pomóc?

0
  • Pomocny post
    #5 09 Lip 2015 23:27
    mrice
    Specjalista AGD

o jeden przewód zerowania za dużo na grzałce i stąd zwarcie, zielono żółte pasiaki, jeden idzie na środkowy styk grzałki a drugi na obudowę silnika (szukaj w okolicy dużej kostki jednego osobnego pinu na metalowej części obudowy

1
  • #6 13 Lip 2015 12:10
    kashinho
    Poziom 8  

Dziękuję serdecznie - znalazłem, przepiąłem i zwarcia już się nie pojawiają.
    Temat do zamknięcia

0