Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino mega - Monitorowanie temperatury i wilgotności

globalinfo 06 Lip 2015 20:27 726 3
  • #1 06 Lip 2015 20:27
    globalinfo
    Poziom 13  

Witam wszystkich.

Znalazłem ciekawy skrypt do monitorowania temperatury.

Stacja meteo

Ponizej link do strony z wykresami.
    Wykresy
    Może wie ktoś jak można by to zaadoptować do Arduino Mega :D :sm9:
    Próbuję ten skrypt uruchomić na lokalnym serwerze ale baza danych (wstawiłem kilka danych do plków .txt.
    Chyba jest coś nie tak bo otrzymuję błędy: :cry:

Cytat:

Notice: Undefined index: temp in C:\xampp\htdocs\meteo\www\meteo\index.php on line 163

Notice: Undefined index: temp in C:\xampp\htdocs\meteo\www\meteo\index.php on line 163

0 3
  • #2 06 Lip 2015 20:43
    strikexp
    Poziom 27  

Jak pokazujesz błąd PHP to wklejaj albo pełny tekst błędu albo razem z kodem, zaleznie co się wyświetli. Ja bynajmniej z fusów wróżyć nie umiem.

Na arduino bez problemu można zrobić serwer www Co tam wyświetlisz to zależy tylko od ciebie. Oczywiście o PHP i MySQL trzeba zapomnieć, pliki html generuje się za pomocą C. Ewentualnie można użyć AJAX i w ten sposób prawie obejść brak PHP.
    Z dodatkowych rozwiązań można jeszcze wgrać pliki bezpośrednio na karte SD przez co zmieści się całkiem spory serwis.
    Ogólnie możliwości są bardzo duże ale ilość pracy jest nieopłacalna, przy trudniejszych rzeczach lepiej kupić Raspberry PI i użyć normalnego serwera PHP z podwywoływaniem plików w C. Robiłem coś takiego na kompa do obsługi RS-232 z poziomu przeglądarki. Dokładnie chodziło o wyświetlanie na www informacji, z podłączonej do komputera ATmega.

0
  • #3 07 Lip 2015 20:08
    globalinfo
    Poziom 13  

strikexp

Cytat:
    Jak pokazujesz błąd PHP to wklejaj albo pełny tekst błędu albo razem z kodem, zaleznie co się wyświetli. Ja bynajmniej z fusów wróżyć nie umiem.

Część kodu w którym występuje błąd
    Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Cały kod poniżej

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Podgląd z monitora w pliku.

0
  • #4 07 Lip 2015 20:57
    strikexp
    Poziom 27  

Takich dziwolągów z połączeniem HTML i PHP to już się nie robi :P
    Brakuje ci jakiegoś indexu tablicy ale przeglądać kodu mi się nie chce. Najlepiej utwórz klasę i wtedy nie bedziesz musiał tworzyć jakichś dziwnych tablic.

0