Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic VII D17A8 - Wybór miejsca dla dodatkowych czujników temp. olej/woda

Eloop 06 Jul 2015 22:30 1008 0
    Eloop
    Level 12  
    Witam

W związku z tym, że miałem nieprzyjemną niespodziankę w postaci awarii termostatu zamierzam zamontować dodatkowe czujniki temperatury oleju oraz płynu chłodzącego. Mam taki uniwersalny komputerek pokładowy Telwis UKP i będzie mi on wyświetlał odczyty temperatur.

W założeniu mają być to czujniki Auto Gauge do adapterów z gwintem M10 x 1 mm 1/8 NPT.

Pozostaje kwestia miejsc montażu czujników i tu mam takie pytania do zorientowanych w temacie:

1) Czy w Civicu VII D17A8 znajdę gdzieś koło filtra oleju fabryczne otwory gdzie można taki czujnik wkręcić? Wiem, że w wielu autach takowe korki są. Jeśli tak to jaka tam jest średnica gwintu (być może będzie potrzebny reduktor).
    Widziałem, że są też adaptery pod filtr dedykowane pod te czujniki, ale z tego co wiem jest tam słaby obieg oleju i stąd odczyt temperatury niedokładny. Wolałbym dlatego w fabryczne miejsce.

2) Jaką zastosować średnicę adaptera Auto Gauge pod czujnik temperatury wody?
    Występują 2 typy: czerwony (34 mm śr. na wąż) i niebieski (30 mm śr. na wąż).