Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofony bezprzewodowe do ręki i na głowę - jeden odbiornik?

szygmon 06 Jul 2015 23:15 1344 6
    szygmon
    Level 9  
    Witam.

Chciałbym zakupić bezprzewodowe mikrofony, z tym że jeden do ręki, jeden na głowę. I teraz pytanie, czy muszą być do tego osobne odbiorniki, czy mogę mieć do nich tylko 1 odbiornik, a jeśli tak czy w przyszłości mogę dokupić kolejny nadajnik (np. drugi mikrofon do ręki)?

Przy okazji co polecacie, jeśli chodzi o budżet, to ok 1000 zł, im mniej tym lepiej.
    kreslarz
    Level 35  
    Każdy odbiornik obsługuje zazwyczaj jedną częstotliwość, czyli jeden mikrofon. W urządzeniu odbiorczym może być zainstalowanych od jeden, do kilku kanałów odbiorczych. Zasada jest jedna: im taniej, tym gorzej albo z zasięgiem, albo z jakością, albo z redukcją szumów. Cena jest kompromisem między jednym a drugim.
    szygmon
    Level 9  
    Co daje kilka kanałów odbiorczych?
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    @szygmon kilka kanałów odbiorczych daje możliwość używania kilku takich samych kompletów nadajnik - odbiornik jednocześnie.

Prawidłowo działający odbiornik, odbiera tylko jedna częstotliwość.

Czyli, jeden mikrofon z transmiterem + jeden odbiornik, na jednym kanale/częstotliwości.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    szygmon wrote:
    Co daje kilka kanałów odbiorczych?
    To samo co kilka wejść w mikserze. Można indywidualnie regulować każdy z mikrofonów. Jak by wszystkie mikrofony pracowały na jednym kanale (częstotliwości) to po pierwsze by się wzajemnie zakłócały, a po drugie co to za frajda? Chcesz pogłośnić/zmienić barwę wokalisty, a regulujesz całość - wszystkie mikrofony? Jest w tym jakiś sens? Ja nie widzę.
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    Jak działają dwa nadajniki na jednej częstotliwości, to nie miksują się tylko zakłócają, dając dźwięk fatalnej jakości o bardzo niskim stopniu zrozumienia.
    Z zasady 1 nadajnik to 1 (lub więcej) odbiorników. Nigdy w drugą stronę.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Tak sobie teraz myślę, ze autorowi mogło chodzić o to co daje możliwość wyboru kanału transmisji w wypadku jeden mikrofon-jeden odbiornik...?
    Jeśli tak - to śpieszę odpowiedzieć :
    Czasem (wcale nie tak rzadko) zdarza się, że na jakiejś wybranej częstotliwości są zakłócenia - albo od innego transmitera, albo... Cholera wie od czego (czasem wchodzi np. jakaś harmoniczna nośna sygnału - miałem np. kiedyś przypadek że stacja się blokowała gdy piętro niżej (w kuchni hotelowej) ktoś włączał mikrofalówkę... Skrajnie nieprawdopodobny przypadek, i nigdy bym w to nie uwierzył, gdybym sam nie doświadczył takiego "cudu").
    Właśnie w takim wypadku (gdy są jakieś zakłócenia) mamy możliwość przestrojenia nadajnika i odbiornika na inną sąsiednią częstotliwość. Oczywiście taka opcja jest dostępna w bardziej zaawansowanych systemach - im prościej (taniej) tym mniejsze możliwości użytkowe... niestety.