Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PPPOE/1070error - Nie mogę ustanowić połączenia PPPOE, win8.1

Imekxus 07 Jul 2015 00:10 1578 4
 • #1
  Imekxus
  Level 17  
  Dzień dobry
  Dziś chciałem zainstalować linuxa na virtualboxie, niestety po zainstalowaniu systemu, a może nawet wcześniej, śledziłem ten poradnik:
  Link
  przestał działać mi internet, z tego co kojarzę, przerwało połączenie chyba przy punkcie, gdzie ustawiałem ustawienia Sieć dla instalowanego systemu (jeszcze przed instalacją)
  Teraz, po próbie połączenia z PPPOE na laptopie (vboxa wywaliłem całkowicie) klikam Połącz i operacja ta się zawiesza, tj mogę robić co chcę na komputerze, ale po jakimś czasie dopiero dalej mogę próbować kliknąć Połącz na połączeniu szerokopasmowym PPPOE, usunąłem połącznie PPPOE (po kliknięciu usuń nic się nie działo, dopiero po ponownym uruchomieniu komputera zadziałało) i teraz nie mogę ustanowić nowego połączenia PPPOE, po wpisaniu loginu i hasła podczas konfiguracji w centrum sieci i udostępniania i kliknięciu dalej, długo ładuje konfiguracje aż w końcu wyskakuje błąd 1070:
  "po uruchomieniu usługa uległa zawieszeniu w stanie startowym"
  Zielonego pojęcia nie mam jak to naprawić, jeżeli ktoś ma jakieś propozycje to będę wdzięczny za podpowiedzi =)
 • #2
  Epic
  Level 29  
  VritualBox nie zostawił jakiś śmieci w postaci swoich kart sieciowych(Menadżer urządzeń>> Pokaż ukryte urządzenia)?

  Jak nic nie pomoże usuń wszelkie istniejące połączenia(ethernetowe też). W ostateczności pomóc może też reinstalacja sterownika od karty sieciowej.
 • #3
  Imekxus
  Level 17  
  Połączenia ethernet nie da się usunąć, da się je tylko wyłączyć

  edit
  po próbie usunięcia karty sieciowej ethernet z menadżera urządzeń niby się udało, jednak po uruchomieniu laptopa ponownie dalej miałem włączone to urządzenie, natomiast gdy próbuję stworzyć PPPoeE w oknie połączenia sieciowe mam pod PPPoE napis "Niedostępne - brak urządzenia", gdy dam w oknie z błędem o którym wspomniałem "Połącz mimo wszystko" czy coś takiego, mam dostępne PPPoE w okienku Sieci (windows 8.1 ma takie wysuwające się z prawej strony okno po kliknięciu na Sieci w trayu) z krzyżykiem czerwonym i napisem:
  "To połączenie jest niedostępne, ponieważ wystąpił problem z modemem lub kartą sieciową"

  Co do urządzeń czasami pojawiają mi się tylko dwie karty w menadżerze:
  intela wireless oraz PCIe Realtek chyba od ethernetu, czasami gdy np. próbuję usunąć PPPoE to wyskakuje tam jeszcze masa innych niby urządzeń związanych np. z PPPoE, czasami widnieją tam tylko 3 urządzenia, dwie wspomniane karty oraz WAN Miniport (SSTP) #4

  edit
  nie wiem czy wspomniałem, ale np. żeby zobaczyć wyniki usunięcia PPPoE muszę ponownie uruchomić komputer, wszystko strasznie tnie np przy włączaniu PPPOE, okno zacina i muszę czekać dobre 2 minuty aż je odetnie, teraz po odłączeniu PPPOe mam w urządzeniach taką liste:
  2 wspomniaen wcześniej karty wifi oraz ethernet
  Miniport WAN (IKEv2) #4 - (z żółtym wykrzyknikiem)
  Miniport WAN (L2TP) #4- (z żółtym wykrzyknikiem)
  Miniport WAN (PPPOE) #4- (z żółtym wykrzyknikiem)
  Miniport WAN (PPTP) #4- (z żółtym wykrzyknikiem)
  WAN Miniport (IP) #4
  WAN Miniport (IPv6) #4
  WAN Miniport (Network Monitor) #4
  WAN Miniport (SSTP) #4 - (z żółtym wykrzyknikiem)

  edit2
  po ponownym uruchomieniu PC (po usunięciu PPPoE tworzone mimo błędu i niemożliwości podłączenia się do niego) dalej mam tylko 2 urządzenia (karte wifi i ethernet)

  dlaczego ja mam zawsze takie problemy z komputerem, których nawet w google nie ma =(

  Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

  Właśnie próbowałem połączyć się z internetem z tej samej płyty ubuntu (opcja wypróbuj ubuntu) na komputerze na którym mam problem (laptopie) - internet nie działał, oraz na komputerze na którym obecnie pisze, internet zadziałał od razu.

  Co może być przyczyną? Jakieś ustawienia w biosie? Czy karta ethernetowa w laptopie mogła się zepsuć z poziomu windowsa?

  Dodano po 43 [minuty]:

  Dodam jeszcze, że jak wybiore opcje Stan po kliknieciu ppm na ethernet w Połączenia Sieciowe to widzę normalnie, że wysyła i odbiera bajty danych (wysłano 7871 odebranoe 110061)
 • #4
  Imekxus
  Level 17  
  ludziki kochane aktualizacja:
  na livecd internet po ustanowieniu połącznia PPPoE DSL na użytkownika na którego próbuję się zalogować na win8.1 działa

  karta jest sprawna, kabel jest sprawny (sprawdzany na 2 komputery), sterownik do karty ethernet instalowałem nowy i to samo co na defaultowym z windy - pppoe przy ustanawianiu połączenia tnie jak nie wiem i wyskakuje błąd z tematu, ktoś ma jakieś sugestie? - to musi być coś z softem, mam na komputerze sporo programów ważnych poinstalowanych więc chce za wszelką cenę uniknąć formatowania dysku


  edit

  tak jak tu dochodzę do momentu tworzenia PPPoE, jest Tworzenie połączenia internetowego (trwa to długo, zbyt długo jak na moje oko, później po kilku minutach napis zmienia się na "Trwa łączenie z Połączenie szerokopasmowe..." no i pojawia się po kilku minutach błąd:
  "Połączenie nie powiodło się. Błąd 1070
  Po uruchomieniu usługa uległa zawieszeniu w stanie startowym."
  są opcje Spróbuj ponownie oraz Mimo to skonfiguruj połączenie (co nic nie daje bo nie da się go włączyć później)
  dodam jeszcze, że jak zamykam to okno to zawiesza się ono na kilka minut i dopiero wtedy zamyka, ogólnie przy majstrowaniu przy tym PPPoE co bym nie robił czy zakładał czy usuwał to zawsze wszystko się przywiesza na jakiś czas =(
 • #5
  Imekxus
  Level 17  
  problem rozwiązany poprzez odświeżenie systemu (opcja w windows8.1)