Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Digitizer w Casio Commando C771 nie działa po wymianie

07 Lip 2015 11:55 696 8
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    jak w temacie, mam problem z dotykiem w telefonie, po wymianie nie działa.
    W trakcie wymiany zwracałem uwagę na to by nie dotykać gołymi palcami elektroniki oraz przy wyczepianiu wtyczki od digitizera czegoś nie uszkodzić. Następnie dotyk osadziłem na taśmę dwustronną jednak nie działa. wstawiłem więc stary pęknięty i tu okazało się że też już nie działa :( Telefon nie jest skomplikowany w demontażu, jest też kilka filmów na YT jak to zrobić. Digitizer w Casio Commando C771 nie działa po wymianie Digitizer w Casio Commando C771 nie działa po wymianie Digitizer w Casio Commando C771 nie działa po wymianie Digitizer w Casio Commando C771 nie działa po wymianie Zastanawiam się czy problem może polegać na odpowiedniej odległości wyświetlacza od dotyku? Proszę o pomoc
  • Poziom 31  
    Prawda jest taka, że przed wklejeniem dotyku powinieneś sprawdzić go, podłączając do płyty głównej. Teraz nie wiadomo czy uszkodzony jest nowy ekran czy płyta, stary dotyk mógł przestać działać przez demontaż.
  • Poziom 2  
    Rozumiem...
    A czy jest jakaś możliwość żeby to sprawdzić nie mając 2 telefonu?
    miernik?
  • Poziom 31  
    Nie znam sposobu na sprawdzenie miernikiem, jedyna opcja to inna płyta główna / inny ekran dotykowy dla porównania.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie, więc po dokładnej analizie starego dotyku stwierdziłem że jest delikatnie naderwana taśma i po małej kombinacji zaczął reagować co mnie ucieszyło :) Wniosek - nowy digitizer jest uszkodzony i czeka mnie zakup kolejnego, jednak cieszy mnie fakt że płyta jest oK i tel. będzie żył. Dziękuję za poradę odnośnie montażu...
  • Poziom 10  
    Witam mam trochę nietypowe pytanie właśnie dostałem taki smartfon i nie mogę znaleźć slotu na kartę sim może koledzy by mnie naprowadzili gdzie on jest? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Pod filmikiem z rozmontowywania tego modelu gość też pytał gdzie jest slot na sim i jest tam odpowiedź że ten telefon nie posiada takowego ponieważ jest on tak jakby wprogramowany w telefon przez firmę Verizon i dzwoni się za pomocą apki na telefonie.
  • Poziom 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź oglądałem ten filmik i myślałem, że przegapiłem ten slot, czyli nie ma możliwości użycia go w Polsce w sieci krajowej? Czy da się jakoś przeprogramować?
  • Poziom 24  
    Czy jest opcja go przeprogramować to niestety ale nie pomogę bo nie mam wiedzy na ten temat. Poszukaj na zagranicznych formach pewnie coś znajdziesz.