Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Stabo XM 3400III - Brak odbioru

Fdvbcbcv 07 Lip 2015 13:08 837 9
  • #1 07 Lip 2015 13:08
    Fdvbcbcv
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Potrzebuję pomocy w naprawie radia CB Stabo XM 3400III.
    Mianowicie radio nadaje dobrze, jednak ma problem z odbiorem, nic nie słychać, żadnej reakcji na antenę.

• #2 07 Lip 2015 14:32
    rnb_bolii
    Poziom 32  

Witam. Sprawdź wtyk- może urwany kabelek. Przy mikrofonie też. Sprawdz gniazdo głośnika zewnętrznego- brak styku. Sam głośnik też do sprawdzenia.

• #3 07 Lip 2015 18:20
    Fdvbcbcv
    Poziom 8  

To jest już sprawdzone. Brak jest jakich reakcji od filtra FT1 10.7 MHz do samego gniazda anteny.
    Filtr FT2 lT455 jest sprawny.
    Mikrofon i głośnik sprawny, radio nadaje a w głośniku słychać szumek, brak jest tylko reakcji na antenę od filtra FT1 do samego gniazda antenowego, nic nie reaguje na żaden dotyk.

Dodano po 3 [godziny] 35 [minuty]:

Pomoże ktoś.

• Pomocny post
    #4 07 Lip 2015 22:31
    kriss51
    Moderator

Fdvbcbcv napisał:
    Brak jest jakich reakcji od filtra FT1 10.7 MHz do samego gniazda anteny.

Do zmierzenie częstotliwość VCO przy RX. Prócz tego

często zdarza się że wewnętrzny kondensator któregoś filtra pada. Jakie napięcie masz na drenach mieszacza?

• #5 08 Lip 2015 01:16
    Fdvbcbcv
    Poziom 8  

Podczas sprawdzania częstotliwości okazało się że rezystor smd nie stykał prawidłowo koło L6 teraz odbiera.
    Nie wiem dla czego w am jest bardzo ciche praktycznie zero szumu w porównaniu do innych sprzętów, czy one tak mają czy coś jest nie tak wygląda jak by czułość była kiepska nawet na antenie bazowej nie szumi.

• #6 08 Lip 2015 22:05
    kriss51
    Moderator

Fdvbcbcv napisał:
    nawet na antenie bazowej nie szumi.

Jak odbiera? Po podłączeniu anteny jest jakaś choćby minimalna różnica w szumie? Może tylko masz rozstrojone filtry wejściowe? Niestety nie wiem jaka jest historia radia i kto coś już tam robił. Nadal za filtrem pierwszej pcz. w str. anteny brak reakcji (zmiany szumu)?

Fdvbcbcv napisał:
    Podczas sprawdzania częstotliwości okazało się że rezystor smd nie stykał prawidłowo koło L6

Może tym tropem poleć i polutuj trochę więcej. Możesz mieć tzw. zimne lutowania. Powiedz mi jeszcze jak wpadłeś na to że rezystor nie miał styku podczas pomiaru częstotliwości, a nie napisałeś czy f się zgadza?

• #7 09 Lip 2015 03:10
    Fdvbcbcv
    Poziom 8  

Radio było tylko przestrajane przez kogoś i odblokowane AM.
    Po dociśnięciu próbówką rezystora pojawiła się reakcją wymieniłem go i teraz wszystkie filtry reagują są ustawione na maksymalną czułość,częstotliwość mierzyłem multimetrem METEX M-3850D wskazał mi 16,80Mhz mam drugi specjalnie do cb ale na razie uszkodzony.
    Po wpięciu anteny szumy pojawiają się tylko wtedy jak dolecą z eteru a tak jest tylko cichutki szumek.

Dodano po 8 [minuty]:

Na słabszych sygnałach tak się zachowuje jak by sygnał chciał dolecieć le nie może się przebić.

• #8 09 Lip 2015 15:44
    Fdvbcbcv
    Poziom 8  

Po dodaniu kondensatora z przewodem poprawia się czułość i radio zachowuje się bardziej realnie, pojawia się szum jak w innych radiach.

• #9 15 Lip 2015 11:09
    Fdvbcbcv
    Poziom 8  

Potrzebuję informacji na temat tego miernika częstotliwości.

• #10 15 Lip 2015 12:50
    Novile
    Poziom 31  

Fdvbcbcv napisał:
    Potrzebuję informacji na temat tego miernika częstotliwości.
    Miernik ten posiada 6-pozycyjny wyświetlacz diodowy, posiada jeden potencjometr na przednim panelu, wyposażony jest w dwa gniazda typu BNC oraz 4 przełączniki dźwigenkowe. Urządzenie wyprodukowano w II połowie XX wieku, bądź w I połowie wieki XXI-go, produkcja typowa Made in Home. Praca urządzenie sygnalizowana jest świeceniem jednej diody typu LED koloru czerwonego na przednim froncie.Urządzenie jest używane o czym świadczą ryski na przednim Panelu.

:):):)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME