Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rolety wewnętrzne odbijające ciepło

07 Lip 2015 13:13 3039 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam pytanie, czy ktoś z was posiada/używał rolet odbijających światło/energię słoneczną - różne nazwy funkcjonują: silver, z masą perłową, termostop itp. Generalnie są to zaciemniajace rolety (90-100%) dodatkowo pokryte wartstwą odbijającą promienia UV od strony szyby.

Mam mieszkanie z oknami na wschód i od samego niemal wschodu słońca nagrzwa mi się mieszkanie przez okna - obecnie mam rolety zaciemniające w około 50% (tanie marketowe badziewie) w ciemnym fiolecie.

Czy różnica będzie odczuwalna jeżeli zakupię takie rolety które zaciemniają w 90% są jasea a dodatkowo mają warstwę odbijającą? Wiem że rewelacji nie będzie, ale rozchodzi się jedynie o te 5-6 godzin porannych podczas których temperatura skacze od razu o kilka stopni.... Jaki będzie efekt?

Zdaję sobie sprawę że szyba się będzie nagrzewać, obecnie też się nagrzewa przy tych roletach które posiadam, ale chyba część ciepła jednak nei dotrze do mieszkania bo się odbije, dobrze rozumiem? Czy trzeba się obawiać o stan szyby i pęknięcia?
  • Fabryka Prądu
  • Poziom 43  
    Witam!
    Do Ciebie nie dochodzi UV (zatrzymuje go szyba), tylko podczerwień.
    Kup spray "srebrny" (Leroy Merlin za 10.- złotych), zdemontuj rolety, pomaluj sprayem i załóż z powrotem.

Zmień tytuł tematu: "Rolety wewnętrzne odbijające ciepło".
  • Fabryka Prądu
  • Poziom 26  
    Ja mam takie rolety i w gorący dzień szału nie ma. Owszem, zatrzymują światło słoneczne całkowicie, ale to całe ciepło i tak wpada do środka przez szybę, przez co między roletą a oknem jest bardzo gorąco i całość działa jak grzejnik i w pokoju też jest gorąco. Ja mam jednak całą ścianę w oknach, może przy jednym oknie będzie lepiej.
    Myślałem nad foliami odbijającymi promienie słoneczne, które przykleja się na zewnątrz okna.
  • Poziom 9  
    MiL999 napisał:
    Ja mam takie rolety i w gorący dzień szału nie ma. Owszem, zatrzymują światło słoneczne całkowicie, ale to całe ciepło i tak wpada do środka przez szybę, przez co między roletą a oknem jest bardzo gorąco i całość działa jak grzejnik i w pokoju też jest gorąco. Ja mam jednak całą ścianę w oknach, może przy jednym oknie będzie lepiej.
    Myślałem nad foliami odbijającymi promienie słoneczne, które przykleja się na zewnątrz okna.

W sumie to obecne rolety materiałowe również robią za grzejnik i nagrzewają szybę. Pytanie czy jest w efekt pozytywny tego np. czy temperatura obniży się o 1 czy 2 stopnie C.

A posiadasz prowadnice? Bo czytałem gdzieś że muszą one przylegać do szyby.
  • Poziom 11  
    Jeżeli chcesz pozbyć się światła słonecznego lub energii cieplnej to zamontuj plisy. Popularne są w krajach Europy Płd, a oni tam najlepiej wiedzą jak chłodzić sobie mieszkanie.