Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk z telefonu w samochodzie

07 Lip 2015 16:02 1593 14
  • Poziom 6  
    Kupiłem niedawno Nissana Almerę 2000 na pierwszy samochód. Niestety, bez radia. Chciałbym móc słuchać muzyki z telefonu przez głośniki samochodowe (są stockowe). Nie będę korzystał z radia FM, ani płyt CD, więc może jest jakieś tańsze/prostsze rozwiązanie od radia samochodowego z AUX. Zależy mi tylko na możliwości podłączenia pod wyjście słuchawkowe telefonu. Na wspaniałej jakości dźwięku też mi nie zależy, byle by umilało jazdę i nie trzeszczało. C: Jakieś pomysły?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jeśli umie kolega polutować kilka elementów do układu scalonego to rozwiązań jest wiele np. bardzo tani TDA1554 o mocy 4x11W lub 2x22W koszt do 20zł. Jeśli nie to na różnych aukcjach są jakieś zabawki typu "wzmacniacz do skutera" taka zabawka to jest kompletny wzmacniacz np. na takiej kostce jak wyżej a koszt ok 30-40zl. Do takiego wzmacniacza podłączyć wystarczy telefon przejściówką "jack-chinch" i już będzie działało. Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Dziękuję za odpowiedź. C:

A dałoby się coś wykombinować ze wzmacniaczem Pioneer GM-920? Leżał w szafie i go podłączyłem, ale bierze tylko 0,5 A, kontrolka Power nie świeci i sygnału na wyjściu nie ma. Pewnie dlatego, że manual mówi, że input od 0,2 V, a mój telefon nie daje więcej niż kilka mV...
  • Poziom 31  
    protecto napisał:
    kontrolka Power nie świeci

Pewnie jest uszkodzony... Sygnał nie ma związku ze świeceniem diody Power.
  • Poziom 6  
    A czy te kilka miliwoltów z telefonu powinno ruszyć głośniki podłączone do takiego wzmacniacza? Nawet przy potencjometrze ustawionym na minimum - 200 mV nic nie słychać.
  • Poziom 31  
    Ten wzmacniacz nie działa to dlaczego miałoby być coś słychać? Powinno grać normalnie.
  • Poziom 24  
    A może po prostu trzeba podłączyć kabel remote do tego wzmacniacza? Telefon nie ma takiego kabla, ale można podłączyć bezpośrednio od plusa wzmacniacza. Tylko nie będzie on się wtedy wyłączał
  • Poziom 31  
    Nawet nie myślałem, że kolega go nie podłączył... Tak trzeba.
  • Poziom 6  
    W tym wzmacniaczu jest kostka, dwa przewody (pomarańczowy i czarny) i 2 gniazda cinch.

Dwa przewody:
    czarny podłączyłem do masy, pomarańczowy do 12 V

Kostka:
    2x szary z paskiem i bez - prawy głośnik
    2x zielony z paskiem i bez - lewy głośnik
    żółty - 12 V
    niebieski - 12 V (system control terminal)
    brązowy - zaizolowany, niepodłączony

Cinch do telefonu przez przewód 2cinch-jack
  • Poziom 24  
    Znalazłem taki opis, tylko nie wiem czy czerwony i pomarańczowy razem czy wystarczy jeden
    czerwony i pomaranczowy = PLUS
    czarny = MINUS
    niebieski = PLUS na zalaczenie
    szare i zielone = GLOSNIKI
  • Poziom 31  
    Jeśli powyższy opis przewodów jest dobry to Masa na czarny a na niebieski+żółty + zasilania a pomarańczowego narazie nie ruszać. Jeśli nie zadziała to spróbować pomarańczowy + niebieski do Plusa.
  • Poziom 6  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Zdecydowałem się podłączyć ten wzmacniacz "z szafy". C;
    Żeby działał trzeba było jeszcze podłączyć brązowy przewód pod minus wyjścia audio telefonu.

Teraz ostatnie pytanie. Przy wyłączaniu wzmacniacza wszystkie głośniki jeden raz pukają. Czy to normalne i czy tak powinno być? Przy włączaniu nic nie puka.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Nic złego się nie dzieje, po prostu wzmacniacz jest już leciwy i nie ma funkcji odłączania wyjścia przed tym "puknięciem". Tak ma być. Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Ok, rozumiem. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.