Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Daewoo Nubira 1.6 sx kombi - Odklejony magnes w prawym wentylatorze chłodnicy..

SirAdams 07 Jul 2015 17:40 531 4
    SirAdams
    Level 12  
    Witam. Podczas prac przy aucie podejrzanie mi się zachowywał mój prawy wentylator dlatego postanowiłem go rozebrać. Po otwarciu obudowy dostrzegłem odklejony jeden z magnesów od ścianki obudowy. Szukam używanego ale chciałem zapytać czy ktoś może zna jakiś klej którym dało by się ten magnes ponownie przykleić do ścianki. Poza tym wentylator pracuje.
  • Helpful post
    tik_tak
    Level 36  
    To normalne w tych wentylatorach, po odklejeniu blokują wirnik powodując duży opór podczas obrotów. Przez to niedawno się mi jeden spalił w Nubirce. Drugi zregenerowałem na razie jakimś szybkim klejem cyjanoakrylowym ale najlepszy będzie epoksydowy typu distal itp. Koniecznie przyklej ten magnes nim się spali wirnik.
    Pamiętaj by oczyścić klejone powierzchnie jakimś spirytusem .Później przesmaruj i ostrożnie montując szczotki i wkładając wirnik do stojana aby nie uszkodzić szczotek.
    Mój na razie pracuje ;)
    SirAdams
    Level 12  
    Dzięki za odpowiedź, temat stary ale magnes przyklejony distalem trzyma do tej pory ;)
    Temat do zamknięcia.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    SirAdams wrote:
    ale magnes przyklejony distalem trzyma do tej pory

Następnym razem jak ci się odklei zrób między magnesami rozpórki i dopiero wklejaj.
    SirAdams
    Level 12  
    Magnes został wklejony za pomocą kleju Distal. Pracuje do tej pory.